Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem csatlakozik a Linux...

Miért nem csatlakozik a Linux a wifihez?

Figyelt kérdés
Manjaro Linuxot telepítettem KDE plasma felülettel, látja a WiFi jelet, de hiába írom be a jelszót, pár másodpercig "interfész keresése", és ennyi, nem csatlakozik, miért lehet ez?
2020. márc. 1. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezzel a parancssal:


nmcli d wifi connect [ssid] password [password]


Vagy telepíts fel egy Cinnamont vagy egy Gnome-ot, próbáld azzal, gyanítom ez valami KDE hiba lesz.

2020. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy telepítsd fel a wicd-t, és indítsd újra a gépet, volt akinek ez megoldotta.
2020. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Teljesen kezdő linuxos vagyok, most látok ilyet először.Az első javaslatodra a terminál a beírtam amit megadtál parancsot, a következő üzenet jött:


Hiba: nem található "[ssid] " SSID-jú hálózat.


A wicd-t letöltöttem mobilra, onnan felraktam a gépre, de itt él is akadtam, mert fogalmam sincs hogyan kell telepíteni.

2020. márc. 2. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké, ha nem akarsz vele sokat sz a rakodni, akkor Manjaro helyett tegyél fel Mintet, lehetőleg ne KDE felülettel, hanem mondjuk Cinnamonnal. Ez a legegyszerűbb megoldás.
2020. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyan nézd meg az elérhető wifi ssid-t?

nmcli d wifi list

Itt a [ssid] helyére a wifi ssidját kell beírni. a [password] helyére pedig a jelszót.

nmcli d wifi connect [ssid] password [password]



Példa(a wifi ssid-ja teszt a jelszava 12345678)

nmcli d wifi connect teszt password 12345678


Egyszerübb amit T0ba is írt, ha nem akarsz sok időt tőlteni vele.

2020. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!