Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » X és Y weboldal mit lát rólam?

X és Y weboldal mit lát rólam?

Figyelt kérdés

Semmi fura dolog nem volt, mindössze több tracking számot kérfdeztem le a nyilvántartásból, és már a harmadik után kidobott ilyen üzeneteket:


"Our firewall detects abnormal activity from your IP. "


de ezzel nem először találkozok.


Ilyenkor mégis mit lát a weboldal? a konkrét eszköz MAC-azonosítóját vagy a szolgáltató általi IP-t?

(az egy másik kérdés, h mindkettőt IP-nek nevezik általában, de egyik esetben se értem, ugyanis néztem már VPN-nel is, eleve az IP is rotációs, viszont ha az eszközazonosítót látja bárki, hát az elég nagy gáz azért. és erre az utóbbira tippelek, mert volt alkalom, mikor ugyan arról a helyről egy másik laptopról engedett tovább mindent, azaz akkkor jó eséllyel az eszközt kellett érzékelnie ... vagy nem?)


és mitől függ ez, h ki mit lát? bármely weboldal látja minden adatomat (IP + eszközazonosító), pl akár egy gmail-es rendszer is vagy csak akkor ha a másik félnek saját szervere van?



2020. márc. 7. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

IP címedet látja és böngésződet azonosítja, detektálja, hogy több egymásutáni lekérés érkezik rövid idő alatt azonos helyről.

MAC-nak ehhez semmi köze, annak a belső hálózaton van jelentősége, például manuális IP kiosztáskor.

2020. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na de hogy láthatja, amikor minden egyes bekapcsoláskor más és más az IP?
2020. márc. 7. 11:14
 3/4 A kérdező kommentje:
na meg akkor másik eszközről miért nem látja, hogy ugyanaz a hely? jó kérdés ez nekem ...
2020. márc. 7. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Párpercen belül több kérést indítasz az oldal felé és közben az IP címed gondolom nem változik. _Elmentett böngésző-specifikus információkból is tudhatja esetleg.
2020. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!