Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2000-es internet tudnátok...

2000-es internet tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy adott egy 2000-es net és szeretném ezt teljesen kihasználni a gépemen csak ugye 1 port 1000-et ad át csak :/.Azt olvastam, hogy meglehet oldani egy 2 portos hálózati kártyával ami tud "link aggregation"-t.Na már most ezt lehet helyettesíteni egy switch-el ami tudja ezt a funkciót és mellé egy sima 2 portos kártyát vagy ez így nem megoldható? Bocsánat ha hülyeséget beszélek bevallom nem értek hozzá és nem találtam semmi infot erről :/ Válaszokat előre is köszönöm . :)

2020. márc. 9. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
És lesz olyan erős a géped, hogy képes a 2 Gbps-t kihasználni letöltésben? Meg lesz olyan erős a távoli szerver? Ezek nagy sebessűg netek csak akkor érik meg ha több gépen osztod meg a netet. Egy átlagos felhasználás egy darab gép esetén nem tudja kihasználni.
2020. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azt hiszem kell egy plusz hálózati kártya így az alaplapi plusz az megvan...

aztán a g-pon amin van 4 port kifele.

2 portból kell kábelt húzni a géphez mert egy port csak ezret ad le.

meg a gép processzorának is el kell tudni kezelni a kapcsolatot

2020. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
második vagyok, elsőnek igaza van ilyen 2000-ezres tényleg csak akkor éri meg, hogyha a családban sokan töltenek le sokat mert amúgy én 1000-res netet használok de ez bőven elég. A garantált pedig mind a kettő csomag esetében 300
2020. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani switchel is, de csak a drága sokportosakkal. Én a mérésen kívül a Digi 1000-es netjét se tudom kihasználni, nincs olyan szerver ami 60-80 megabitnél többel küldene. Torrentel pedig nagyjából 280-350 közöttig meg el, már ha népszerű és sokan seedelik. Szóval jó hogy van 2000-es neted, de 1000-et se fogsz a gyakorlatban kihasználni soha.
2020. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a francért kell ez? Őszintén, ha 15-en osztoztok a neten, akkor értem a 2 gigabitet, de otthon 1 gépen az 1 gigabitet se lehet kihasználni.

De még ha ki is használod. 1 gigabittel is 3 perc alatt letöltesz egy 25GB-os BluRay filmet. Ennyire drága az időd, vagy mi a franc?

2020. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre áll fel neki... Sokan az internet sávszélességgel mérik, hogy mennyire menők. De a hozzá értés 0 de kell a nagyobb net, mert a havernak csak 1000-es van, nekem 2000-es kell.
2020. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt. Van egy bizonyos pont, ami fölött otthonra tök fölösleges gyorsabb net.

Nekem pl. 100Mbit-es volt sokáig. Kérhettem volna gigabitest ugyanennyiért, de minek? Aztán mikor hozták az FTTH-t, akkor "muszáj" volt átállni, de ha lenne a gigabit helyett 100-200Mbit olcsóbban, azt választanám.

2020. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én eredetileg 20/10 megabites netre fizettem elő, egyszer véletlenül vettem észre, hogy 150 megabites lett, mert gyanús volt egy nagy fájlnál, hogy túl gyorsan feltöltött, fizikailag képtelenség 10 megabittel ilyen gyorsan feltölteni, ezért 20-szor újrafeltöltöttem, hogy megkeressem mi lehet a gond, aztán jutott eszembe sebességet mérni és meglepődtem :D Hiba oka: Gyors net :D Több éven át úgy tudtam, hogy 20/10 Mbites netem van, miközben rég 150-em van :D

Nem lehet, hogy ez egy szervergép, azért kell 2000 megabit? 2 perc alatt le lehet tölteni vele az egész internetet cicás képekkel együtt :D

2020. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aha, csak otthonról szervert üzemeltetni kb. minden szolgáltatónál tilos.
2020. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!