Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Firefox: frissítsem vagy...

Firefox: frissítsem vagy keressek más megoldást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én eddig még mindig a 56.0.2-es (és 32 bites) firefoxot használtam,de most már végképp elegem lett belőle,mert most már túl sok oldal nem úgy működik vele ahogy kellene.Vagy sehogy.Szóval váltanék valamire,és az lenne a kérdésem,hogy mi volna az a megoldás,amellyel a leginkább továbbra is egy ilyen ill. ilyesmi felületem lehetne?


[link]


Plusz még ami nagyon jó lenne ha továbbra is tudnám majd használni a DownThemAll-t,az uBlock Origin-t és a Video DownloadHelper-t,vagy legalábbis ezekhez valami nagyon hasonlóan kinéző és működő kiegészítőket.


Amúgy nagyon szívesen maradnék a firefoxnál,már csak azért is mert tudtommal még mindig ez az egyetlen olyan böngésző amely előző munkamenet helyreállításánál valójában,ténylegesen csak azokat nyitja meg újra amelyek a bezárása előtt is nyitva voltak,a többit csak "félig",vagyis csak készen létbe helyezi és csak akkor nyitja meg teljesen ha fent az új munka menet során is a lapra kattintok.Vagy nem is tudom hogy mondjam,de tudjátok ti hogy értem.És ez egy óriási előny szerintem még mindig a firefoxnak a többivel szemben.És ez a funkció nekem nagyon fontos lenne továbbra is,mert én nagyon sok lapot szoktam bezárni ill. aztán újra készen létbe helyeztetni a firefox-szal.Ez persze lehet hogy nem éppen egy helyes felhasználási mód,de az én böngészési szokásaim már csak ilyenek.


Szóval továbbra is valamilyen ff kéne,és ezért persze nagyon szívesen csinálnám azt egyszerűen,hogy frissítem a legújabb verzióra,csak attól félek hogy akkor az eddigi skinnek totálisan lőttek.Vagy esetleg van már az mostani firefoxokra is valami Classic Theme Restorer,vagy asszerű kiegészítő?


Vagy inkább,ha már nekem ennyire ez a retró dizájn kellene továbbra is,inkább valamelyik Firefox oldal projectben kéne gondolkodnom?De akkor melyikben?Waterfox?Pale Moon?Light?Vagy valami még másikban?


Ja,és az még fontos lenne,hogy minden költöztethető legyen az új browserre,tehát a jelszavak,böngészési és letöltési előzmények is,sőt,és ez volna még az egyik legfontosabb,a megnyitott lapok is,tehát hogy az új böngészőben is lehetőleg ha rámegyek majd az előző munkamenet helyreállítására,akkor nyissa is meg újra azokat a web lapokat amik most az 56-ban is megvannak.Megoldható lenne vajon ez is valamelyik módszerrel?


A rendszerem: windows 10 64 bit.A windowst amúgy mindig frissítem,meg minden más programot is,csak a firefoxnál álltam le vele,mert 2017-ben ahogy bejött a Quantum azt úgy a hátam közepére nem kívántam.Legalábbis akkor még,azokkal a feltételekkel,ill. borítékolható lemondásokkal pl. a skinre ill. néhány kiegészítőre vonatkozóan.


Szóval mit javasoltok,merre lépjek tovább?Előre is nagyon szépen köszönök minden jó tanácsot!



2020. márc. 24. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg a 74-es (!!) verziónál tartunk. Te 56-nál. Az 2 és fél éves kiadás, ha jól tudom, még a Quantum-kiadások előtti.

Egyébként nem értelek... szinte már irreálisan fontos számodra a skin, de más böngészőre akarsz váltani? Úgy aztán végképp nem fog a skin megmaradni. Érdekes, hogy inkább hajlasz egy tök más böngészőre váltani, mitnsem frissíteni.

Meg komolyan szempont az, hogy a megnyitott lapokat átexportáld? Amennyi energiát ebbe beleölsz, azalatt háromszor is emg tudod őket nyitni újra.


Egyébként meg a Firefoxszal nincs semmi probléma. 64 biteset használj, mert a 32 bites hamar felzabálja a számára engedélyezett memóriát.

2020. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az oldalakat is változtatják, igazítják új böngészőkhöz stb. Tehát hiába nem változtatsz a böngésző verzióján, egy idő múlva majd nem fognak jól működni dolgok egyébként se.

Firefox ESR-rel tehetsz egy próbát, az (ritkábban) változik. A kiegészítők mennek velük gond nélkül.

2020. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem frissíts nyugodtan, és ha nem tetszik, még le tudod tölteni az 56-ost. uBlock Origin és (korlátozott) DownThemAll még van. Akár az 56-os mellé is le tudod tölteni az újat.
2020. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: "Egyébként nem értelek... szinte már irreálisan fontos számodra a skin, de más böngészőre akarsz váltani?"


Én tényleg ezt írtam volna?Nem inkább pont az ellenkezőjét?


"Amúgy nagyon szívesen maradnék a firefoxnál"


"Szóval továbbra is valamilyen ff kéne,és ezért persze nagyon szívesen csinálnám azt egyszerűen,hogy frissítem a legújabb verzióra"


"inkább valamelyik Firefox oldal projectben kéne gondolkodnom?"


Szóval tényleg nem értelek.A másik meg:


"Meg komolyan szempont az, hogy a megnyitott lapokat átexportáld? Amennyi energiát ebbe beleölsz, azalatt háromszor is emg tudod őket nyitni újra."


Igen?277-et?Mint írtam...de inkább nem idézném magam újra.


#2: "Az oldalakat is változtatják, igazítják új böngészőkhöz stb. Tehát hiába nem változtatsz a böngésző verzióján, egy idő múlva majd nem fognak jól működni dolgok egyébként se."


Miért,nem azzal kezdtem,hogy ezt magam is felismertem?


"de most már végképp elegem lett belőle,mert most már túl sok oldal nem úgy működik vele ahogy kellene.Vagy sehogy."


Komolyan mondom az az érzésem mint ha nem is olvastatok volna el engem,vagy ha mégis,mint ha nem magyarul írtam volna.Pedig de.

2020. márc. 26. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!