Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség, illetve...

Mi a különbség, illetve melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Google drive, Onedrive, vagy Drpbox?

2020. ápr. 6. 03:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen a GDrive, a leggyorsabb és a legegyszerűbben használható.
2020. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség Éva, Eszter és Edit közt..?
2020. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyéni preferencia kérdése, főleg az első kettő.

A Dropbox kicsit kilóg a sorból, amellé nem mellékelnek semmi extrát, "csak" egy felhőtárhely. Méretben sem a legnagyobb, 2 GB körüli, viszont remekül támogatott. Van kliense Windows, Linux, és Android alá is, meg természetesen némi suskáért 2 GB helyett 2 TB tárhelyet ad. Igaz, nincs mellé Office mellékelve, de webfelületen a gyakoribb dokumentumokat letöltés nélkül is meg tudod nézni. Nincs túlgondolva, de működik szépen. Támogatja a régebbi fájlverziók megőrzését, ezért pl. a dokumentumok biztonsági mentésére ideális megoldás. Kicsit hasonló hozzá a mega.nz, csak itt nagyobb a tárterület, és azért kicsit rosszabb a szolgáltatás híre, főleg, mert sokan illegális megosztásra használják.

A Google Drive és OneDrive - meg én még a Zoho Docs szolgáltatást is megemlíteném, meg kicsit félve a WPS Cloud-ot is - pedig egy felhőtárhely + egy online office egyesítettje. Mindhárom biztosít szinkronizálási lehetőséget (a WPS nem, vagy csak én nem találtam), verzióelőzményekkel, és jókora tárhellyel együtt, és ami a lényeg: van saját online office programcsomag hozzájuk. Nem akarnék hitvitát nyitni, hogy az online vagy az offline office-e a jobb, mindkettőnek megvannak a maguk előnyei és hátrányai (és szerintem ez nem is vagylagos kérdés, lehet mindkét fajtát használni és kihasználni), de egész jó szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, és bemutatókészítőt tartalmaz mind a négy szolgáltatás. Tehát mondjuk egy random idegen gépről bejelentkezve is tudsz táblázatkezelőt használni. Online, tehát a felhőtárhelyre ment alapból (amit persze letölthetsz, és a feltöltött dokumentumokat is szerkesztheted). Itt is igaz, hogy egyéni preferencia kérdése, hogy melyik a szimpatikusabb. De mindegyik ingyenes, szóval akár mindegyikre regisztrálhatsz, legfeljebb egyiket-másikat hanyagolod.

2020. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!