Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szolgáltatótól független...

Szolgáltatótól független internet problémában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

UPC TC7200.U model szolgáltatja a vezetéknélküli hálózatunk. Mikor mindenki itthon van és több készülék/eszköz kapcsolódik hozzá, akkor sajnos a szobámba nem érkezik a kívánt sávszélesség, magas a pingem , nem tudok online játszani ( a honfoglaló se megy tehát ennyire). Vezetéken sajnos nem tudom elhozni a szobámba és a routert sem tudom jobb pozicióba helyezni már. Ap UPC helpdesk szerint a sávszélesség elegendő , csupán a modem vezetéknélküli kiszolgálása korlátos. Megoldást szeretnék találni rá , mert nem tudok minden nap hajnalba felkelni hogy játszhassak , ennyire nem vagyok fanatikus. Bennem több ötlet is felmerült , egyrészt az modem beálításban szerintem lehetséges az IP cím alapján korlátozást osztani , teszem azt minimum 50% judson hozzám , de ezt nem tudom hogyan kell beállítani . Másik alternatíva hogy egy tp linket dugok a modembe (TL-WR340G) és annak a vezetéknélkűli jelét csak én használnám, viszont az sem tudom hogy kell lejelszavazni. Végeztem egy mérést is (jelszavazatlan tp linkkel) az upc a szobamba 27es pinget mutat 8.7 le- és 10.1 feltöltést a tp link 8 pinget írt és 20.7 le- és 11.2 feltöltést. Amúgy 300as csomagunk van ez nem tudom érdekes e.

Remélem minden leírtam.

Mikor a tp linket szeretnem beallitani az a upc dobozra mutat 192.168.0.1 es a upc modem beallitasait hozza . Nem tudok a tp linkbe se belepni igy . Ne haragudjatok de nagyon hülye vagyok a szamitastechnikához. Varom a jobbnál jobb kommenteket.



2020. ápr. 22. 14:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ez a tplink egy 15 éves kövűlet , de ha egyedü használom kiszolgálja az igényeim . Ugyhogy ne savazzátok :p
2020. ápr. 22. 15:06
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

1- Kihúzol egy ethernet kábelt és teszel a végére egy másik wifi routert. Vagy

2- Toporzékolsz hogy mindenki menjen el.. :)

2020. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Látom olvasásból nem voltál ötös , az a rész hogy NEM TUDOM LEJELSZAVAZNI MERT NEM ÉRTEK HOZZÁ rész kimaradt biztos , meg ha ugyan azt leírood mint én attól nem leszek okosabb. De azért kössz.
2020. ápr. 22. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez vagy a toporzékolás.

2020. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nah ez a komment már sokkal többet segített , utolsó kérdés az említett TP-LINK beállítása lenne (TL-WR340G) , belépek eddig oké ,és hogy tudom lejelszavazni , hogy minden agó csünggő madár ne azt használja ?

Wireless fülön lesz ugye ?

2020. ápr. 22. 15:51
 6/15 anonim ***** válasza:

Először ezt a különálló tplinket állítsd be. Mi a géped ipcíme ha a upc-hez csatlakozol? Ha 192.168.0.x akkor a rajz szerinti 192.168.0.2 , ha ..1.x akkor majd 192.168.1.2 címet add majd később a tplink-nek.


Elöszöris csatlakozz le a upc-ről (ideiglenesen) és csatlakozz a tplinkre.

- wifi beállítás: ssid bármi, wpa2 titkosítás és ugyanaz a jelszó amit már használsz (az egyszerűség kedvéért).

- változtasd meg a tplink ip címét 192.168.0.2 -re (vagy a fentiek szerint ..1.2 -re)

- kapcsold ki rajta a dhcp-t. és mentés.


Ezzel elkészült az előző kép szerinti "router2" (egyenlőre elvész a kapcsolat vele)


Csatlakozz vissza a upc-re.

Ellenőrizd hogy annak a dhcp tartománya csak a x.x.x.10 vagy nagyobb számokon kezdődjön. Ezután összedugható kábellel a két router, lan-lan, csak ezután fog újra működni a tplink.

2020. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez sokat segített , tp linkkel mindent megtettem amit irtal a upcbe visszaleptem es itt a kezdő helyi címnél 192.168.10 van irva a helyi hálózatba , viszont a dhcp-ügyféleszközöknél van egy Unknown felsorolva CC:35:40:29:0F:3A MAC címmel 192.168.0.2 az ip cime connected type unknown RSSI Elévül N/A ***STATIC IP ADDRESS***


Jelzem a tp linket még nem dugtam bele . Akkor elvileg beledughatom ? Vagy ez a x.x.x.2 zavarni fog ? Koszi amugy a segitseget teljesen laikus vagyok a dologhoz de eddig ment :)

2020. ápr. 22. 17:59
 8/15 anonim ***** válasza:

"a kezdő helyi címnél 192.168.10 van irva"

Ez 3 tag. Az IP címek 4 tagúak. Valamit elnéztél.


Ha nem dugtad össze akkor nem láthatja.

2020. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt a 0. Bocsanat igazad van
2020. ápr. 22. 18:22
 10/15 A kérdező kommentje:
x.x.0.2 re nem tudom tenni ledobja 26 ra mindig de ettol fuggetlenul mukodik . x.x.0.2 van egy ismeretlen statikus .
2020. ápr. 22. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!