Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem látja a gépem a...

Miért nem látja a gépem a wifit? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ralink Wifi stick van a gépembe dugva (asztali pc), eddig makulátlanul működött, aztán kábellel voltam csatlakozva. Most ismét visszakényszerültem wifi-re, viszont nem látja a hálózatot. (A telefonok simán látják, és csatlakozni is tudnak.)

Az SSID meg van jelenítve, broadcast-olva van a 2.4 és az 5GHz-s is, az összes szomszéd wifijét látom a miénken kívül. A wifi, és a wps gomb is aktív rajta.

D-link dir-825 gigabites router. (+resetelve, és újra beaállítva 2-szer!)

Kifogytam az ötletekből...

Válaszokat köszönöm!



2020. ápr. 23. 21:16
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Akkor fordulhat ilyen elő, ha a routeren rossz a régió beállítás és pl. 12 helyett 15 csatornás és ami 12 felett van, azt nem minden eszköz támogatja, főleg ha abban jól van megadva a régió.

Általában 6-oson szoktak alapból lenni, de ha automatán van és minden szomszéd 6-oson használja, elképzelhető, hogy feljebb dolgozik.


Esetleg a neve (SSID) túl hosszú vagy spéci karakter van benne.

Így távolról nincs több ötletem.

2020. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szabványos csatornán megy a wifi vagy túlságosan új titkosítást használ a router, ami ismeretlen a stick számára. Nekem is vissza kellett váltanom WPA3-ról WPA2/3 mixed-re néhány eszköz miatt.
2020. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Közbe megtaláltam. Az adapteren kellett módosítani a csatornát.
2020. ápr. 24. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!