Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom internet bekötés,...

Telekom internet bekötés, bonyolultabb esetben?

Figyelt kérdés
Tehát elérhetővé váltak a lakcímemen a telekom otthoni internetes csomagjai. Szeretnék egy 1000 mbit/s-os csomagot, már igényeltem is, viszont az utcától (a villanyoszloptól) maga a ház körülbelül 15-25 méterre fekszik,sűrű, magas fákkal övezve. Nem tudom hogy a létesítéskor opció e a földkábel, vagy lehetséges e légkábel (sztem nem) illetve kinek milyen tapasztalata van, mennyire rugalmasak a telepízés során a szakemberek?

2020. ápr. 25. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Elmondom, hogy nálunk mi volt. Házon belüli kábelezés, ki volt építve régebbről a megfelelő utp kábel, dugóval meg minden. De hát az nekik nem jó, hozott helyette másik ugyanolyat... Ahova új kábel kellett: Hát ő ugyan be nem piszkolja a kezét, itt hagyta az utp kábelt, hogy azt majd egy VILLANYSZERELŐvel húzassuk be, aztán szóljunk ha megvan. Aztán kijött ismét, rákrimpelte a dugót és összekötött úgy ahogy "tanulta" gondolom.

Meg végig úgy beszélt a mi SAJÁT tulajdonú eszközeinkről, hogy "a régi rendszer", mintha csak csakis a szolgáltatókra tartoznamég még a belső hálózat is. Még jó hogy nem vette őket "vissza".

Szóval ezek után ne várj csodát...

2020. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A házat megvettem, kaptam vele telefont. Amikor a netet kértük, kijött egy szerelő, megállapította, hogy régi a kábel, ezért elment hozott egy újat. Belül jó volt, azt mondta. Aztán amikor az IPTV-t kértük, akkor hoztak másik routert és modemet is. Most is rendben működik. Nekünk csak jó tapasztalataink vannak a szerelőkről. Telekom.
2020. ápr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: nekünk 15 méterre van a ház az utcától, de ott van az oszlop. 25 méterre még plusz egy oszloppal hosszabbitott kábel jöhet szóba, legalábbis nekünk azt mondták. Hát ez elég drága lesz. De mindenképpen kérjétek az előzetes felmérést.
2020. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat, úgy tűnik kicsit túlgondoltam a dolgot, a szerlők kb 2 perc alatt megtervezték h simán, merevítő drót nélkül behúzzák az optikát a fenyők között a levegőben, abszolút pozitív tapasztalat, remélem tartós lesz:)
2020. máj. 25. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!