Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha nem fizetem az internet...

Ha nem fizetem az internet csekket, ugye felbontják a szerződést díjnemfizetés miatt?

Figyelt kérdés

Költözök, még nem járt le a hűség idő, telefonon hívtam őket, nyilván együttműködően közölték, hogy szép nagy kötbér megfizetése után lemondhatom.

Viszont ha nem fizetem ki, akkor 1-2 hónap múlva kikötik, majd felszólítók után, ugye megszüntetik a szerződést ők.

Utána kifizetem a tartozást megszabadultam tőlük igaz?



2020. máj. 4. 12:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Új lakhelyemen nem elérhető a szolgáltatásuk.

Eddig pontosan fizettem mindig, több mint tíz éve, ha lejárt a hűség mindig, megkerestek valami olcsóbb ajánlattal, csak hogy újra kössem, egyszer nem fogadtam el, egyből elkezdett emelkedni mindenféle díjjal a számla, ezért belementem a hűség időbe, akkor még nem tudtam, hogy költözök.

De ha nem tudnak az új lakhelyem szolgáltatni, nem tudok velük mit csinálni.

2020. máj. 4. 12:04
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%
Ha díjnemfizetés miatt bontják a szerződést a hűségidő alatt, a kötbért ugyanúgy ki kell fizetni.
2020. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még nem voltam ilyen helyzetben, de az új lakóra nem tudod átruházni? nekik is kell majd az internet, én még örülnék is, ha nem nekem kéne elintéznem. ahol most lakunk, itt 1 hónapba telét mire lett internetünk. nem volt fun
2020. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban akkor jársz, ha a teljes fennmaradó időt odaadod nekik. Ha ez albérlet, és a tulaj normális, megbeszélheted vele, hogy így jártál, a köv. bérlő albérleti díjából dobja le neked az előfizu díjának a felét, a másik fele meg az övé. Akkor is deficites leszel, de nem annyira, mintha megvárod, hogy kötbérezzen a szolgáltató. Évekkel ezelőtt a kisbetűs szerződések fénykorában is úgy volt, hogy ha a szolgáltatónak nem róható fel a végpontáthelyezés kivitelezhetetlensége (mert pl ott nincs szolgáltatásuk), akkor azért az előfizető felel.

Te meg ne reménykedj, hogy a költözés miatt elfelejtenek, ha a szerződés a nevedre szól, a világ végére is elmegy majd a végrehajtó.

2020. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:
100%

Szerintem valamiféle alapjog, hogy ha olyan helyre költözöl ahol nem tudnak szolgáltatni, akkor vége a szerződésnek és ennyi.


Nekem anno a UPC benyelte volna külföldre költözés maitt, de végül az új lakó (no meg a UPC :P ) nagy örömére átruháztam és az átlagnál jóval olcsóbban használhatta tovább az új lakó.


Az is biztos, ha nem fizetsz, akkor rosszabbul jársz, mert lesz kamatod, meg idővel behajtód is...

2020. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lesz új lakó.
2020. máj. 4. 13:19
 7/7 anonim válasza:
100%

Nálam működött a dolog, bár nem szándékosan csináltam.

Külföldre költöztem, itt maradt üresen a lakás, nem adtam el, hogy legyen hová hazajönni néha, meg a bútorokat is tárolnom kellett valahol. Gázt, villanyt, vízet online fizettem. Azonkívül más nem nagyon érdekelt, az, hogy mi lesz az internet szerződéssel legkevésbé érdekelt, tudtam, hogy kötbért kell fizetni, ha bemegyek, több mintha hagyom itt feleslegesen ketyegni, de fizetni se fizettem, mert nem érdekelt.

Hazajöttem hónapok múlva, nyilván ki volt kötve, küldtek egy rakat felszólítót, fenyegetve, hogy mekkora baj lesz, ha nem fizetek, felmondják a szerződést.

Meg is tették, át is vette valami bohóc behajtó cég, rá is tett egy rakat pénzt. Azokat elhajtottam a fenébe, bementem a szolgáltatóál rendeztem az elmaradást, 2 vagy 3 hónap volt, miután kikötik nem küldenek számlát érthető módon, meg retettek pár száz Ft késedelmi kamatot.

Szóval feleslegesen kifizettem a pár havi díjat, mert nem használtam, meg azt a pár száz Ft késedelmi kamatot és ennyi, megszabadultam tőlük.

Persze hívott még a behajtó cég, szépen elküldtem melegebb éghajlatra, nem szoktam ilyet, de aki ilyen helyen dolgozik megérdemli. Közöltem velük, hogy rendezve van a szolgáltatóval, szóval nincs már mit követelni. ÉS igen, ezzel, hogy a szolgáltatóval rendeztem a hátuk mögött, sokat nem tudtak csinálni már, persze a szolgáltató kicseszett velük, mert így a plusz pénzeket amit rátettek nem tudja felszámolni szegény behajtó cég. Szóval a szolgáltató is semmibe vette a behajtókat, hogy a pénzéhez jusson :D

Azóta nem hallottam felőlük, eltelt már 6-7 év.

De szerintem ez ma is így működhet.


Sok ember már attól retteg, hogy jaj határidő lejárta után fizette be a számlát egy-két nappal. Mi lesz? Rátasznek 200 Ft-t a következő számlára :D

Ezekkel a behajtókkal meg nem szabad szóba állni, rátesznek egy rakat pénzt, kiküldik a csekket, mellé a fenyegetés, ha x napon nem fizeted be, akkor még rátesznek többet, ezért sokan rohannak befizetni, ahelyett, hogy a szolgáltatóval rendeznék a rendes tartozást, ami nincs mehterhelve mindenféle hülyeséggel.


Mobil szerződésemet rokonnak odaadtam amikor kimentem, elég jó díjak voltak benne, nem akartam megszüntetni, használta egy ideig, aztán nem kellett neki, leadta szüleimnél kifizetett mindent addig, aztán a havidíj elkezdett gyűlni azon is, kikötötték, szerződsét bontottak, ott annyiból jártam rosszabbul, hogy ott van egymásközt valami listájuk azokról, akik nem fizetnek és listáztak :D X ideig nem köthettem mobil előfizetést az országban ennyi. Nem voltak álmatlan éjszakáim miatta.

2020. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!