Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen internetet vegyek...

Milyen internetet vegyek játékhoz?

Figyelt kérdés

Halli olyan mobilnetet keresek ami alkalmas játékra. Avagy ha netalán online játszok akkor ne lagoljam szét magam ha meg valamit letöltök akkor ne fogyjon el a felénél.

Annyit hozzá fűzök hogy nem sűrűn játszok online meg nem is mindennaposak a letöltögetéseim.


Ui: van egy vodás netcsomagom de az sajna nem elég erre :/ Náluk nincs valami esetleg? (mert ugye így csak csomagot kellene váltani és nem szolgáltatót )



2020. máj. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lesz könnyű dolgod mobilinternetre, ha játékhoz kell. A Vodafone HomeNet+ csomagja 5330 Ft/hó díjon 50 Gb belföldi adatot biztosít, plusz 150 Gb-ot csúcsidőn kívül (00.00 - 06.00 között).


Viszont a mobilinternetnél a legtöbb esetben rosszabb a válaszidő (PING), mint a vezetékesnél. A sebessége és a válaszidő függ a toronytól való távolságtól, meg az aktuális leterheltségtől.

Ha szerencsés helyről használod (van 4G+ hálózat és teljes vagy közel teljes a térerő), akkor kb. felér az ADSL vagy akár kábelnet sebességével és válaszidejével. Ha viszont nincs megfelelő térerő, akkor nem lesz olyan jó.


A mobilinternetet én inkább akkor ajánlom, ha sokat vagy az otthonodtól távol, és útközben, netalántán munkahelyen van rá szükséged. Nekem is másodlagos internetnek van mobilinternet, az otthoni korlátlan optikai mellet. Egyéb esetben otthonra jobban jársz egy vezetékessel, természetesen csak ha megoldható. És olcsóbb is lenne, mint 5330 Ft/hó, ráadásul korlátlan.

2020. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem korlátlan van a telenornál 6000 ft plusz 50 perc igyen hivás 5 gb roming


[link]


meg vagyok elégedve vele

2020. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aszem pont ilyen vodásom van csak az a bajom vele hogy ha valami frissít akkor az könnyen elfogyassza a nappalit.


Am azért mobil net mert munkás szállón vagyok és a itteni wiffi le van korlátozva.

2020. máj. 11. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát kevés az 50
2020. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, véletlen küldtem be, még írni szerettem volna hozzá.

Tehát kevés az 50 Gb, akkor kénytelen leszel szolgáltatót váltani, mert a Vodafonenál ez a legnagyobb.


A korlátlan csomagokkal az a gond, hogy modembe (vagy mifibe) nem helyezhető be a SIM kártya, csak telefonról hotspotolható (de nem mindegyik csomag). De nálam valahogy a Vodafone ezt is letiltja (valahogy észlelik és korlátozzák a Hotspot funkciót a csomagomnál), így csak a telefonon tudom használni.


A Telenornál a Hipernet Home+ L 150 Gb nappali és ugyanennyi éjszakai internetet ad 7590 Ft-ért havonta: [link]

És ez behelyezhető modembe és Mifi-be, sőt tőlük is rendelhetsz Mifit hozzá.


A kérdés, hogy a 150 Gb elegendő lenne-e?



----

Más: mit értesz azon, hogy a wifi le van korlátozva? Azt, hogy tiltanak egyes forgalomtípusokat, vagy azt, hogy nem tudsz felcsatlakozni (mert nincs meg a jelszó)?

Mert a forgalomtípus korlátozásokat jó eséllyel meg lehet kerülni, és van is ehhez egy ingyenes programom, szóval ha az a gond, hogy a peer to peer forgalmat korlátozzák a wifin, akkor megoldjuk. :)

2020. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát a 150 már csak elég lenne szerintem . Csak ugye nem éjszakaiba hanem napaliba. Mivel ha jön egy frissítés akkor várhatok éjfélig stb (voda nappal 50 éjszaka 150)

Áh meg a mifis cucc is jó. Azt hittem hogy az is simán mobil net ._.


A korlátozás olyan hogy: Weblapoknál ki írja hogy "A webhely nem érhető el"

Pl steam annyit ír hogy nincs internet.


De ha bekapcsolom a Hotspot Shield (VPN progi)akkor működnek. Csak úgye ezt nem kockulásra van.

2020. máj. 11. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is VPN-t javasoltam volna a problémára, csak a ProtonVPN-t: [link]

Van egy ingyenes csomag, ami korlátlan adatforgalmat ad (más VPN szolgáltatókkal szemben valóban korlátlan az ingyenes csomagban is adatforgalom). Átlag 20-50 Mbit/s körüli sebességre lehet számítani az ingyenes csomagnál, szerintem egy ilyen lekorlátozott WiFi még ekkorát sem ad, így minimálisan lassítana.

A Hotspot Shield 500 Mb-ot ad ingyen 2 Mbit/s sebességgel, a ProtonVPN lényegesen jobb és gyorsabb ennél.

2020. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
No a proton bevált eddig. Egyedül annyi a szépség hibája hogy amikor váltani akar akkor szét lagolom a világot de még így is jobb mint a semmi :D
2020. máj. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!