Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Netflix vagy az egyéb...

A Netflix vagy az egyéb szolgáltatások mellet lesz még létjogosultsága az Ncore-nak vagy moziknak?

Figyelt kérdés
[link] Ugye bár felkerültek a Harry Potter részek Magyar szinkronnal is és egyéb szinkron került rá és egyre több lesz szinkronos tartalom az oldalon, ezek után az Ncore-re lehúzhatja a rolót ha az emberek elkezdenek majd átállni streamingre? illetve ezek után a mozik szintén ugyan úgy járhatnak majd ha több stúdió meglépi és a felrakják őket streamingre? [link]

2020. máj. 15. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Miért állna át mindenki streamingre?

nCore-on elindítom a letöltést, ami a NAS-ra 1 perc alatt leszed egy filmet és már lehet is nézni ingyenesen.

Ennél kényelmesebb nincs.

2020. máj. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Hát azért az nCore valamilyen szinten ingyenes, szerintem pár embernek ez is számít.


A mozikba meg egy egy tartalom sokkal hamarabb jelenik meg, kb 2-3 hónappal. Csak példaként mondom de egy egy Star Wars filmet rengetegen megnéznek moziba első napokon mert annyian szeretik, ők nem fognak 2-3 hónapot várni. Meg persze a mozis élményt otthon nem lehet reprodukálni.


Inkább a mostani politika és járvány helyzet befolyásolja a mozikat.

2020. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyorséttermek megjelenésével sem szűntek meg sem a hagyományos éttermek, sem a kifőzdék.
2020. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit sok naponta egy ilyen kérdés...


Kezdjük az illegális torrentoldalakkal. Ezek akkor fognak megszűnni, ha az emberek képesek lesznek egy HBO Go vagy Netflix előfizetésért annyit kiadni, aminek a többszörösét szórják el egy hétvégi züllés alkalmával. Egyelőre ameddig sokaknak havi 2500 forint is fájdalmat okoz, addig értelmetlen erről vitázni. Főleg, hogy torrentezni nem csak filmeket szoktak.


A mozik meg már jó ideje réteg-szerepet töltenek be, és jellemzően nem a már bárhol elérhető filmek miatt szoktak az emberek moziba menni.

2020. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Kezdjük az illegális torrentoldalakkal"


Maradjunk annyiban, hogy a torrent az nem illegális. Lehet, hogy tákoltak rá valami törvényt, de alapvetően egy peer to peer kapcsolat, ahol sok ezer ember bájtokat osztogat meg egymással, és ez nálad öszpontosul, az nem lehet illegális. Ahogy az sem az, hogy a barátodtól kölcsön kérsz egy cd-t és berakod a lejátszóba. Itt ugyan ez történik.

2020. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

#5 Az is illegális amint másolatot készítesz róla. Torrent esetében pedig (a technológiából adódóan) ez elkerülhetetlen. :)


A kérdésre válaszolva:

Ezek annyira alternatívái egymásnak, mintha azt kérdeznéd, hogy a buszt vajon leváltja-e egyszer a kamion?


Moziba mindig is fognak járni az emberek. Más élmény (még a házimozi világában is). Az már más kérdés, hogy megválogatják mire dobják ki a pénzt, mert az összes ZS kategóriás hulladékot én sem ott szoktam megnézni.

A streaming szolgáltatók nem rosszak, de nem érhető el minden amit nézni szeretnék. pl: Van olyan régi film/sorozat, amit sem a neten keresve DVD-n, sem egyik streaming szolgáltatónál sem érek el. A torrent oldalakon viszont fent van, mert annó kiadták DVD-n csak már nem forgalmazzák. De ez csak a jéghegy csúcsa: nekem a legfájóbb pont, hogy KODI-ra nem képes sem az HBO GO sem a Netflix írni egy nyamvadt plugint. Előbbire pár lelkes bolgár fejlesztő tett próbálkozást, de (gondolom a megváltozott DRM miatt) már nem működik. Szóval van mindenféle előfizetésem, mégis letöltöm a Netflix-es webrip tartalmat, hogy tudjam normálisan nézni a saját mediacenteremről. És jöhettek itt az okos tévék világában azzal, hogy cserélek tv-t, de miért is? Az XBMC ("újabb nevén") KODI egy elterjedt multiplatform szoftver, ami lassan 20 éve boldogítja a felhasználóit és szeretem, nem cserélném le számtalan ok miatt.

Szóval ne a hegyet vigyük Mohamedhez... :)

És végül: a torrent oldal nem csak filmekről és sorozatokról szól. Én olyan könyveket is ott találtam meg, ami már nem is kapható boltban. Szóval a torrent nem csak a "csórók" és "zsugoriak" kiszolgálására van, aki nem hajlandók fizetni, bár elismerem a többség valóban sajnálja a 2000Ft-t egy streaming előfizetésre, mikor egy 45cm-es pizzát pofátlanul közel 5000Ft-ért hoznak ki egy normális pizzériából (pofám leszakad). (Budapest)

2020. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy alapvetően nem erre szánt helyi streaing platform, mint pl. a KODI nem rendelkezik DRM tartalom továbbadására, az nem éppen tömegigény, megkockáztatom, hogy 1000-ből 1 vagy (ha nem kevesebb). Nekem is van itthon hasonló rendszerem is (én a Plex-re szavaztam le), de van egy TV mellett jól elférő kis STB, amin rajta van az app, amivel a saját, tárolt anyagaimat játszhatom le, ill. van hivatalos HBO Go, Netflix, kiskutyafüle alkalmazás. Hidd el, ez a megoldás, ha nem akarsz "vagyonokat" költeni AppleTV-re, harmad áron vannak Androidos box-ok, amik erre tökéletesen alkalmasak (én az okos/nem okos TV árkülönbözetéből kb. meg is voltam, és nem vagyok egyetlen gyártó TV-s firmware-éhez kötve, ami vagy frissül két év múlva, vagy nem).


A torrent ettől függetlenül nyilván nem fog megszűnni. Én pl. két dolog miatt tartom meg az ncore tagságomat, mindamellett, hogy többször is kellett "hadakoznom" az adminokkal, mert x hétig be sem léptem..


Az egyik, hogy a torrent site-ok szerintem fontos szerepet vállalnak olyan anyagok megőrzésében, amiben egy-egy kiadó már semmilyen fantáziát nem lát, tehát nem teszi elérhetővé, de a szerzői/kiadói jogokat gyakorolja. Ez a legnagyobb aljasság, amit tehet, lelkiismeret furdalás nélkül töltöm le az ilyesmit, ha szükségem van rá. A kultúra (film, zene, könyvek) ugyanis közkincs, senkinek nincsen semmi joga ahhoz, hogy ezt megtartsa magának különösen úgy, hogy még csak nem is árulja.


A másik a filmszakma elképesztően maradi üzleti modellje.. hajlandó lennék akár 2x-es árat fizetni egy premier filmért, ha a moziba kerülés után mondjuk akár 1 hónappal később online megvehetném, vagy valamilyen streaming csatornán nézhetném. De fél év után már nem. Akkor már - hiába kapható - nem veszem meg (csak ha a megnézés után tényleg annyira érdemes rá). És tudom, hogy ez nem jogszerű, de nem tudom másként kifejezni a tiltakozásomat a hülyeségükkel szemben, csak így.


Alkalmazást évek óta nem töltöttem le, ami kell (és nem opensource, vagy nincs normális alternatívája), azt megveszem, ami meg nem kell, arra csak azért, hogy legyen, nem pazarolok tárhelyet. Játékot meg.. egyrészt rohadt sok ingyenesen elérhető játék van mostanában, másrészt ezek a mindenféle gamepass-szerűségek így is a bőség zavarával állítanak szembe.

2020. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem hogy net flix meg HBO de ez mind csak sorozat,film,anime.Azért egy torrent oldalon sokkal több a kínálat.játék könyv,program..Stb zsír ingyen .Sokkal jobb a torrent🙂
2020. máj. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért egy Netflixen nem akkora ám a választék. Egy klasszikus, régi film fent sincs. Innentől kezdve köszönöm, de nem élek ezekkel.
2022. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!