Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan videós, aki a...

Van olyan videós, aki a Youtubeon gyerekeknek készít tartalmat, és azt is jelöli be, hogy gyerekeknek készült?

Figyelt kérdés
Ugye, ha gyerekeknek csinálsz videót, akkor nem lehet kommentelni, nem lehet személyre szabott hirdetéseket tenni a videóba, és a bevétel is kisebb. Csinál egyáltalán valaki ilyet? Ha igen, mi értelme? Ha valami felnőtteknek készült, azt csak felnőttek "nézhetik." Ha valami gyerekeknek keszült, azt gyerekek és felnőttek is nézhetik. Mi értelme, hogy van ilyen opció, amióta a COPPA-t komolyabban veszik?

2020. máj. 18. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme, hogy van ilyen opció"

Minek mi értelme?

Ha gyerekeknek szánod, akkor be kell jelölni, hogy nekik szánod, különben (elvileg) jön a "bünti" és a Youtube szankcionál(hat).

Ha felnőtteknek, akkor pedig a gyerekek nem érik el a tartalmat. Szóval nem értem teljesen a kérdést... ezzel jelölöd ki a célközönség.


Amúgy alapvetően baromság, ha a gyermekek védelmét nézzük, mert:

1) mindenki be fogja hazudni a korát szerintem (annó mi is azt mondtuk a boltba mikor megkérdezték: "elmúltál 18?" "perszeeee..." csak nem kérték még annó a személyit)

2) tudatos tartalomfogyasztásra kell nevelni a gyereket és a trash tartalmat magától ki tudja szűrni. nem kell ehhez COPPA. persze ez olyan társadalmi kérdést is felvet amibe már nem mennék bele... (pl milyen nevelésre számítsunk, mikor egyes szülők még a szexuális felvilágosítást is ellenzik vallási alapon.. bezzeg szaporodni volt eszük.)


De a lényegen nem változtat. Ez csak a feltöltőt szívatja, másra nem jó. :(

2020. máj. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is egy szivatás. De teljesen mindegy, melyiket jelölöd be, mert úgyis látni fogja (ha akarja) felnőtt is és gyerek is. Szerintem ezért nincs értelme.
2020. máj. 19. 08:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor részben egyetértünk, de nem a gyerek miatt kell bejelölni, hanem a Youtube miatt. Olvasd el a tájékoztatóját. Ha nem jól sorolod be, akkor szankcionálhat.


A HVG-t előbb dobta fel a kereső, mint a support oldalt, de a lényeg ugyanaz:

[link]

"Amennyiben valaki mégis úgy dönt, hogy nem jelöli be a négyzetet és kiderül, hogy a videója valójában nagyon is a gyerekeket célozza, akkor az anyagot átsorolhatják, a felhasználót büntethetik vagy akár eljárást is indíthatnak ellene. Ez utóbbi vélhetően csak a sokszoros visszaesőknél jön majd szóba."

2020. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam a hivatalos oldalt is:

[link]


"Tartalmaid nem megfelelő besorolása YouTube-fiókodra vonatkozó következményeket, valamint a COPPA törvényen és más jogszabályokon alapuló jogi következményeket vonhat maga után."


Azt nem tudom, mennyire veszik ezt szigorúan, de ELVILEG lehet belőle büntetés ha nem jól sorolod be. Pláne szándékosan.

2020. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha megnézek egy videót, és ott lehet kommentelni (innen kiderül, kinek készült), és én is kb. Olyat csinálok (pl. Gameplay, vlog, stb..), abból nem lehet baj, ugye? A játékok hova tartoznak?
2020. máj. 19. 11:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A Minecraft az egy családbarát játék tud lenni, de GTA 5-ben hiába fogod magad vissza mivel 18+-os a játék. Kiskorúként profillal yt-ozni se lehetne, de csak más kört írsz és kész. Ha jobb lenne a szabályozás yt-on ak., lenne beleszólásom a felhasználási feltételekbe, akkor én akár már 9 éves kortól engedélyezném a megfelelő tartalmak megtekintését.
2020. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 erre a kérdésedre vonatkozólag csak azt tudom mondani, hogy olvasd el amit a #4-ben linkeltem. Ez a hivatalos tájékoztatás, tehát ettől pontosabbat nem tudunk adni.


Az, hogy ezt ki-hogy értelmezi az már egy más kérdés.

2020. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Azért van ilyen opció, mert Amerikában azt hiszik hogy a 13 éves alatti gyerekek ártatlan angyalok. Lehet Amerikában ez így van, de ha megnézed Oroszországban, de akár nálunk is, a 13 év alatti gyerekek akik azokat a videókat néznék a anyázzák egymást, a legtoxikusabbak a videojátékokban, az óvodában beszélgetnek a szexről és mutogatják a dolgukat. Természetesen nem mindegyik ilyen, és szerencsére van a pont ellenkezőjéből is. Viszont amiről én beszélek az nem a gyerek hibája, hanem a szülőjé, aki nem törődik azzal, hogy a gyereke kikkel barátkozik, hogyan beszél, stb. Nem kell a gyereket agyon óvni se, annak se lesz jó vége. Személyes tapasztalatból beszélek.
2020. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik dolog pedig az, hogy én inkább engedném a gyerekemet nézni valami olyan csatornát, amely egy picit agresszívabb (pl. lövöldözős játékokról szól, de a videós egy rendes ember) mint hogy valami gyerekeknek szánt szponzorált, reklámokkal teli videókat, amelyek tartalma is szemét (pl. bármelyik gyermekjáték bemutató videó).
2020. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a kérdésre a válasz tehát az, hogy elhatározták (USA vagy YouTube/Google/Alphabet) hogy meg szeretnék nehezíteni azokat a tartalomgyártókat, akik a gyerekeknek való reklámozással keresnek pénzt. Egy gyereket sokkal könnyebb elcsábítani reklámmal (pl. játékokról) mint egy felnőttet. A felnőtt meggondolja, ha valamit vesz, valóban szüksége van-e a termékre, míg egy gyerek meglát egy játékot és addig hisztizik, ameddig a szülő azt meg nem veszi neki.
2020. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!