Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A weboldalak az IPv4 vagy az...

A weboldalak az IPv4 vagy az IPv6 címét nézik egy felhasználónak?

Figyelt kérdés

Nem értem pontosan, melyik mire való.


Azt tudom, hogy az IPv6 azért kellett, mert túl kevés lehetőség van az IPv4-ben, de akkor miért van még IPv4?



2020. máj. 22. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

"Azt tudom"

Nem tudod.

"Lehetőséget" tekintve semmiben nem különbözik. Mennyiségre van jóóóval több IPv6-os címből. Azért van rá szükség, mert nincs elég IPv4-es cím ahhoz, hogy a világon minden eszköz kapcsolódni tudjon az internetre. Vagy legalábbis csak nagyon trükkösen oldható meg.

És mindkettő ugyanarra való: hogy megcímezhetőek legyenek a hálózatra (internetre) kapcsolódó gépek.

Ha akármilyen adatátvitel történik, legyen az akár egy weboldal lekérése, egy fájlátvitel, vagy a rendszeróra pontosidő-szerverhez történő igazítása, valamilyen módon célba kell juttatni az adatot. Ehhez kell valamilyen cím, ami alapján a számítógép (vagy telefon, tablet, stb.) azonosítható. Máskülönben hogyan jutna el hozzá az adat? Na, erre való az IP-cím.

Hogy miért létezik még IPv4? Mert leszámítva azt, hogy kevés ilyen cím van, egy stabil, és működő rendszer. Túl azon, hogy még mindig sok olyan rendszer/eszköz van, ami nem támogatná a 6-os verziót, okozhat macerát az átállás. Mondjuk ha egy összetett nagyvállalati hálózatról van szó, ott azért komoly munka lenne az egészet IPv6-ra migrálni.

A weboldal meg nem néz semmit, hanem kiszolgálja a kéréseket. Ami mellett persze a szerver fenntartója, vagy az oldal készítője - megfelelő tudás birtokában - lekérdezheti a látogató címét. Hogy melyiket? Ha ügyes, akkor bármelyiket. ;)

2020. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Amúgy a "túl kevés lehetőség van az IPv4-ben"-t úgy értettem, hogy nincs elég kombinációja, hogy a világon minden eszköznek más legyen, csak rosszul fogalmaztam.



De, ha sok eszköznek ugyanaz az IPv4 címe, akkor hogy nem keverik össze azokat a rendszereket/eszközöket, amik nem támogatják az IPv6-ot?

2020. máj. 23. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy azt nem a webkiszolgáló kezeli, hanem az a router, ami a mögötte lévő belső címeket az egyetlen ipv4-es címen továbbítja. Az "tudja", melyik kérés honnan jött, és a választ melyiknek továbbítani.
2020. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!