Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megosztani a...

Hogyan tudom megosztani a netem 2 számítógép között? Router nélkül. Cross kábellel!

Figyelt kérdés

A fő ahol az internet van, tudtommal 2db hálózati kártya van:

Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet

D-Link Airplus DWL-G520 Wireless PCI Adapter (rev.B)

Nos a Crosslink kábelt az alaplaba bedugom,,,a másik gépben(nincs hálókártya) de az alaplapjába belemegy a crosslink kábel...!Ezután mit kellene tenni?Részletes leírást kérnék!És linkelni se linkeljetek,,köszi!


2010. júl. 30. 12:35
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

OK, de az Internet honnét jön? A Wifi adapter-en keresztül? Vagy valamilyen vezetékes? (ADSL, Kábel, LAN, stb..)


Kárt, hogy mondtad hogy ne linkeljünk. Én tudok egy komplett leírást direkt erre a problémára...

2010. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ha kifejezetten erre a problémára jó akk linkelhetsz,,,de általában mindig másfajta a linkben leírt helyzet!Egyébként vezetékes internetem van!Kinnt egy antenna és abból jön be egy kábel!
2010. júl. 30. 13:59
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Nos, ha antennáról kapod a netet, akkor az mégsem vezetékes ugyebár?! :)

Gondolom az csatlakozik a D-Link Airplus DWL-G520 Wifi adapterbe.


Itt van a leírás:

[link]


Tudom mondtad, hogy router nélkül szeretnéd megoldani, de szerintem sokkal kifizetődőbb, ha beszerzel egyet. Így nem kell bekapcsolva lennie a netet megosztó számítógépnek, ahhoz hogy a másik gép is Internetezni tudjon. Így nem tekeri a villanyórát és nem koptatod addig se.

Léteznek olyan router-ek, amik képesek csatlakozni vezeték nélküli Internet szolgáltatókhoz, vagy egyéb Wi-Fi AP-hez. Ráadásul későbbiekben, ha vezetékes internetet köttetsz be, ahhoz is használhatod. Ilyen pl. a TP-Link TL-WR543G, és szinte mindegyik Edimax Wi-FI-s router, aminek leszerelhető antennája van. Ráadásul 5-6 eFt beszerezhetők.

2010. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ:) megnézem h jó lesz e:D
2010. júl. 30. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!