Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a letöltési...

Miért lassú a letöltési sebességem?

Figyelt kérdés
Az internetkapcsolatom hibátlan, de akármit le akarok tölteni, mindig kevesebb, mint 1 MB/s a sebessége. Próbáltam több helyről letölteni dolgokat, pl Steamről vagy Ncoreról, de mindig ilyen lassú. Nem is fut sok dolog a gépen,nincs is elvileg vírus a gépen szóval nem tudom miért ilyen.
2020. jún. 1. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az internetkapcsolatom hibátlan"


Ez pontosan mit takar?

Mert letöltésnél nagyon sokat számít az internet maximális sebessége.

Pl. ha mondjuk 500 megás interneted van, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy 500 MB/S lesz a letöltési sebességed.

2020. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EgyGabor ***** válasza:
100%

www.speedtest.net mit mond?

Milyen előfizetésed van és hol?

Dróton vagy WIFI-n kapcsolódsz a routerhez és ha WIFI akkor 2.4 vagy 5.8GHz?

2020. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Milyen neted van? Írd le aztán oszd el 9el. Így kell kiszámolni.

Ha pl 16megàs a neted, akkor 16000:9=1.77megàval fog letölteni!

Ha 50megàs a neted, akkor 50000:9= 5.5megàval fog jönni a cucc!

És így tovább kinek milyen netje van!

Ha viszont az eredmènynèl jóval kevesebbel jön a cucc, na akkor be kell szólni a szolgáltatónak! hogy miért nem adják amennyi fizetve van!!???? 🤨🤔

2020. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy a szervernek mi a kapacitása, ahonnan letöltesz. Ritka, hogy egy publikus szerverről el lehet érni pl. a 100 Mbit/s-ot. Említetted az ncore-t, gondolom torrent protokolról van szó, ott a seed-erek száma és kapacitása számít, sokan pl. korlátozzák a seed-elés sebességét. Vagy ha a világ távoli pontjáról töltesz le, akkor több olyan hálózati szakasz is lehet útközben, ahol torlódás megelőzés címszóval visszafogják a hirtelen nagy forgalmat.
2020. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz rá pl. ezekkel, aránylag reális értéket adnak, de ezek is csak egy konkrét szerverhez vezető úton.

[link]

[link]

Ha ennél kevesebbet tapasztalsz, akkor az valszeg a tágabb hálózat vagy a szerver miatt van.

2020. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"50megàs a neted, akkor 50000:9= 5.5megàval"


Itt mit is számtoltál ki? :DD

Azért hozzátehetted volna, hogy mega mi? bit? bájt?

mert így eléggé összezavarod szegényt, meg másokat is

Amúgy meg 8-al kel osztani, annyi a váltószám...


1 Megabit másodpercenként az 8 MegaByte másodperenként.

1 Mbps = 0.125 MB/s

50 Mbps = 6.25 MB/s

2020. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ezt józan paraszt ésszel mindenki érti..

Tudom hogy 8al osztjuk papíron, de a tapasztalatom hogy inkább 9el a valóságban

2020. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem mindenki érti! Főleg úgy nem, hogy "megást " írsz mindkét oldalra és egyenlőségjelet teszel közéjük, közben teljesen más dimenziókról van szó!

nem a mega a lényeg hanem a bit és a byte közti különbség.

múltkor is volt itt egy autodidakta "kocka" akinek 10x vezettük le a sávszélességet és akkor sem értette meg.

ha már válaszolsz akkor vedd a fáradtságot, hogy pontosan teszed!


és amúgyis hibásan számoltál, mert nem az 50000-et kell osztani, hanem az 50-et. szóval ülj le, egyes! :D

2020. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Igen igen, tudom hogy Neked mint hozzáértőnek nagyon nem mindegy!

De ha valaki igényel internet, legyen az pl telefonra, vagy otthonra, azt nézi az ember hogy hány megàs. Tudom te nem ebbe a csoportba vagy. Ezért írtam egyszerűen megàkba csak..

Nos a kérdezőnek kevesebb mint 1 mega a letöltése mindenhol, akkor kb: 8megàs netje van!

8000:9=888 kilobàjttal jön le a cucc, tehát nem egész 1 megàval.

Ha viszont az előfizetése több mint 8mega, na akkor gyorsan kell szólni a szolgáltatónak hogy nem annyi amennyi!!

2020. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

te meg azt értesd meg, hogy amikor megát írsz azt kétféle "megára" érted és így még engem is megkevertél, át kellett olvasnom 4x mire elkezdtem kapisgálni mit akarsz...

1 megás = 8 megás ezt írtad le.

ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy a vonat = villamos, mert mindegyik kötöttpályás.

bocs, nem akarok kötözködni, csak olyan furán fogalmazol mint Sváby András a heti naplóban, sosem tudom mit akar mondani :D

2020. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!