Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha elindítok egy letöltést, a...

Ha elindítok egy letöltést, a teljes internet kapcsolat megszakad egy idő után, miért van ez?

Figyelt kérdés

A fenti probléma először úgy kezdődött, hogy torrentben való letöltés indítása után kb. 2 perccel mindig megszakadt a kapcsolat, gyakran újra kellett indítanom az egész modemet. Ezután a neten kutattam és kipróbáltam pár dolgot amit ajánlottak:

- DHT-t mindig kikapcsolom, de azon kívül

- kikapcsoltam a "peer cserét" és a "helyi peer-ek felkutatását"

- csökkentettem a kapcsolatok számát (max. 500-ról 100-ra, torrentenként 100-ról 25-re)

- engedélyezett protokollt "csak TCP"-re állítottam


Nagyjából ennyit változtattam, felemás eredménnyel. Egy darabig futott a letöltés gond nélkül, aztán a kapcsolat megszakadt de egy idő után visszaállt magától. Tegnap egy letöltés vége már folyamatosan szakadozott, alig tudtam lehúzni az utolsó 5 %-ot.

Aztán olnine játék közben adta meg magát egyszer, ma pedig egy kapott videó letöltése közben szakadt meg majd állt vissza, aztán egy email fiókba való bejelentkezéskor. (előzőnél futott a kliens de nem töltött le, másodiknál már ment a letöltés egy jó fél órája) - így már nem tudom, hogy csak a torrent miatt van-e ez.


A szolgáltatótól kapott wi-fis modem (ZTE ZXV10 H201L) kábellel kapcsolódik a PC-mhez - ehhez van kötve még egy router, de az jelenleg nem üzemel.

A rendszer az Win 10, a kliens pedig qbittorent v4.1.9.1, 64 bit.


Olvastam még "port forwarding"-ról és hasonlókról de kezdett kicsit bonyolultabbá válni a dolog így gondoltam rákérdezek inkább itt, hátha valaki egyszerűbben is tud segíteni (vagy legalább elmagyarázni miről lehet szó, esetleg linket adni vagy ilyesmi).

Köszi!



2020. jún. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már egy másik torrenttel letölteni?

uTorrent-tel sosem volt bajom eddig, néha BitTorrentet használok, próbáld ki ezeket.

A port forward felesleges.

2020. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik eszköz nem bírja a sok kapcsolatot ami ezzel jár.
2020. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tessék?
2020. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. - Egyelőre csak qBittorrent-et használtam, ez volt a legajánlottabb. De pl. online játék közben mindig bezárom a klienst, mégis megszakadt a kapcsolat - ezért gondoltam, hogy valamilyen hálózati beállítást kéne rendbe rakni, bár nem tudom mennyire hat ki a kliens ezekre a dolgokra.

De köszi a tippet, később kipróbálom egy másikkal akkor.


2. - Hát tény, hogy nem igazán számíthat újnak ez a modem szerintem.. de ahogy írtam fent elég drasztikusan csökkentettem a kapcsolatok számát. Még így is sok lenne neki..?

2020. jún. 17. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szerveroldali problémáról van szó, simán lehet kliensoldali. Hogyha másik torrenttel sem jó, akkor igen, sok neki. Hogyha pedig jó, akkor ideje megszabadulni a qBittorrenttől.
2020. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó de azért mégis itt van az, hogy eddig azért működött a dolog.. nem volt probléma a torrentezéssel, és egy ideje stabil volt a kapcsolat is. Tegnap egy nagyobb letöltés közepe felé kezdte el ezt kb., ahogy írtam a végére már borzalmas volt, ma viszont random megszakad-visszaáll, de sokkal ritkábban.

Mindenképpen nálam lesz a probléma, de nem tudom, hogy hol keressem - adjak-e állandó IP-t a PC-mnek, + a wi-fi is használva van telefonok által, az is lehet-e gond, illetve még az is eszembe jutott, hogy a modemhez hozzákapcsolt router is bezavarhat esetleg, még ha most nincs is áram alatt.

De csak a sötétbe lövöldözök itt, annyira nem értek hozzá :)

2020. jún. 17. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A vezeték nélküli hálózat és a vezetékes hálózat kettő teljesen más dolog. Hogyha laptopod van, akkor van köze a WiFinek hozzá, de alapjárat' nincsen.

Próbáld meg, hogyha nem jó, akkor szerveroldali lesz a probléma, és tuldképp. tökmindegy, hogy milyen torrentet használsz.

2020. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!