Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehetne vezetékes interne...

Hogy lehetne vezetékes internetem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: most kötöttünk UPC/Vodafone-nal szerződést tv + internetre, a linkelt képen lévő kilógó valamit hosszabbították meg, ami a modemmel van összekötve, és ez adja a wifit (nem értek ezekhez nagyon)


[link]


Én azt szeretném elérni, hogy ha az én szobámban lévő internetkábel aljzatba bedugom a netkábelt, és összekötöm a gépemmel, akkor legyen vezetékes internetem (a munkámhoz lenne szükséges a stabil és gyors internet). Viszont most nem ad internetet, ha összekötöm netkábellel a két internetkábel aljzatot (a falban lévőt a gépben lévővel).


Mi a teendő ilyenkor, kihez tudnék fordulni? A Vodafone / UPC megcsinálja, vagy keressek más céget, akik ezzel foglalkoznak?



2020. júl. 27. 20:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó módszer nem működik sajnos :(
2020. júl. 28. 00:23
 12/18 anonim ***** válasza:

mivel a fali lan aljzatok vezetékezését nem ismerjük (és úgy látom te sem) így nehéz lesz erre választ adni.


(aki kételkedik hogy lan és telefonnak nézte: szélességéből ítélve egyértelműen rj-45) amúgy nem olyan ritka, én is megcsináltam minden szobában...(még a koaxot is - tudom, tudom... de egész fszán átmegy rajta a dtv is szóval nincs bajom vele)


naszóval: azt kéne tudni, hogy a fali aljzat be van-e kötve és ha igen, akkor annak a vezetéknek hol a másik vége?? azt a fali csatlakozót úgy képzeld el mint egy "hosszabbító" tehát annak van valahol egy másik vége (akár egy másik fali ajzat formájában) amit össze kéne kötnöd a routerrel (modemmel, te esetedben 2in1)

ezt még akkor is macera kideríteni ha kihívnál valami szerelőt maszekben, mert a többségük elég limitált eszközkészlettel rendelkezik... sokszor a villanyszerelő csinálja meg a lan hálózatot is

2020. júl. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Derwer ***** válasza:

Ahogy írták, meg kell találni a kábel túl oldalát.

Vagy új kábelt kihúzni.

Vagy lehet az elektromos, 220voltos hálózaton is jelet át küldeni, ha egy áramkörön van a két szoba. Ez kB 100mbpst tud.

2020. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor megkérdezem a tulajdonost, hátha tud valamit róla :)
2020. júl. 28. 11:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem oldja meg: Vegyél egy hosszú enthernet kábelt, és a routertől húzd ki a gépig.

Mi a plafonra ragasztottuk, nem is látszik a fehér a fehéren.

2020. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy 2 ajtó is van a router szobája és az én szobám között, így nem lehetne becsukni az ajtót :(

Powerline-t néztem, de ahogy utánaolvastam elég megbízhatatlan, így kilőttem inkább.

Továbbá kicsit jobban utánaolvastam, és a következő leírás jobban leírja a mostani helyzetet:

A router szobájában is van UTP aljzat, illetve az enyémben is. Valahogy a két UTP aljzat végét (ha megtalálnám) össze lehetne kötni egymással? És akkor ha a routert és UTP aljzatot összekötöm netkábellel, és az én szobámban lévő UTP aljzatot és a gépemet is összekötöm netkábellel, úgy lenne már vezetékes internet?

2020. aug. 11. 17:09
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát erről nem tudok mit mondani de még egy tipp:

Anyáék is albérletben élnek, és ott is van minden szobában UTP ajzat.

Kiderült, hogy az előszobában van egy doboz, és ott van sorban minden szobában az UTP ajzatok másik vége, már csak ki kellett sakkozni, hogy melyik való a dolgozószobához, és volt is vezetékes net.

Tényleg azt tanácsolom, hogy konzultálj a tulajjal, hogy hova futnak ezek az UTP ajzatok.

2020. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én tovább viszem a #17-es gondolatát. ha valóban egy helyen futnak össze: akkor oda kell rakni a routert :) (pl előszoba). antenna elosztót oda is be lehet tenni és megy a dtv.
2020. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!