Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha új netkábelt szerelnek be...

Ha új netkábelt szerelnek be a netszolgáltatóm szerelői megváltoznak az adatok,így a wifi adatai is?

Figyelt kérdés
Elméletileg kötelező a csere(pedig nekem így teljesen okés volt),hogy a kicserélik a kábelt meg valami "dobozon"fog futni minden azokat kell laptopba,tv-be bedugni.Viszont én úgy tudom,akkor megváltoznak az adatok..de lehet csak a pánik beszél belőlem,mivel jelenleg nincs laptopom,okostelefonokon keresztül netezünk,így ha újra bekell állítanom a routert az nagy baj,mert egy rokonunk állította be 2,5éve.Hónap elején a hapsi,aki közölte,hogy csere lesz,nem volt a helyzet magaslatán,telefonon várakoztatás van,e-mailben nem írnak vissza.Ha valaki tud okosat mondani ne tartsa magában.Szép napot!

2020. júl. 28. 15:36
 1/7 Derwer ***** válasza:

Ha nincs saját routered, akkor változni fog.

Mobilról is át tudod majd állítani.

A szerelőnek is tudod mondani, hogy légyszi, goysan állítsd be ezt az SSID-t és ajelszót. kb 100másodpercébe ha kerül majd.

2020. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, ez a routerem a sajátom.Ja adok egy ezrest érte👌😁Na most megnyugodtam,köszi a válaszod!
2020. júl. 28. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha router-t/modemet cserélnek, akkor változik a wifi, mások lesznek az adatai. A kábel önmagában meg csak egy átviteli közeg, annak a cseréje nem oszt nem szoroz.

Ja, kérd meg a szerelőt, hogy gyorsan állítsa be a wifi nevét az új router-en (ha lesz routercsere is) meg a jelszót arra, ami az előző router-en is volt. Nem tart semeddig.

2020. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is👌😊🙂Most már megnyugodtam.
2020. júl. 28. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem akkor a Digi köt át titeket FTTB-ről FTTH-ra. Ez röviden annyit jelent, hogy most egy mezei internetkábel jön be a lakásba, ami csatlakozik a saját router WAN portjába. Ezt kábelt ki fogják húzni a túloldalon, tehát nem lesz rajta szolgáltatás, és egy vékony optikai kábel fogja felváltani, aminek a végére kell egy ONT. Általában olyan ONT-t hoznak, ami egyben router is, és akkor rajta lesz a WiFi jelszava az alján (így arra a routerre, ami most van nem lesz szükségetek). Kérd majd meg a szerelőt, hogy az egyik telefonotokon mutassa meg a beállítását, utána a többi már nektek is menni fog. :)
2020. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ördögöd van,valóban Diginél vagyunk.😊Na így most már a 3.hozzászólásból okosabb lettem,köszönöm szépen😊👌
2020. júl. 29. 06:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mégegyszer a segítségeteket,másfél hete van ez az ONT router és faszán müködik,a szerelők is kedvesek,jófejek voltak😊👌
2020. aug. 7. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!