Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A telómon vagy nincs net,...

A telómon vagy nincs net, vagy nagyon lassú, 5 perc míg betölt valamit. Nem tudok tanulni, videót nézni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A mobilnetem elfogyott, a router apámék szobájában van, természetesen egy centivel sem mozdíthatom meg, nem is érhetek hozzá, apám tiltja. (nekik van) Újra nem indíthatom. A telómat már próbáltam újraindítani, eredményt nem hozott.


Elég sürgős lenne a dolog, mert tanulnom kéne, nem sokára vizsgázom. Kötekedőknek: Igen, nyári szünet van, viszont tanfolyamok, ill. azok vizsgái meg vannak tartva.



Eddig azt hittem, hogy volt wifi, aztán egész nap tanultam tegnap és nem vettem észre, hogy az összes mobilnetem elment.


Érdekesség: A gépem fogja anyámék szobájából a wifit, a telóm nem.



Segítsetek légyszi! Van erre valami trükk? Eddig minden oké volt. A routerhez nem nyúlhatok. Nem is értek hozzá, ha nagyon muszáj megpróbálhatom hétfőn, akkor dolgoznak, de sajna egész hétvégén itthon lesznek.


Addig tanulok gépről, csak nem szeretnék görnyedni egész nap, ha nem muszáj. Ha muszáj, akkor oké, nem nyafogok.



(légyszi, azt ne írjátok, hogy kérjek segítséget a szüleimtől. Megvan az a szülőtípus, aki beülteti a gyerekét a gép elé, egész nap hozzá sem szól, majd a net felneveli? Na, ez van 8 éves korom óta. Eddig a google, a youtube és a gyakori népe mindig ki tudott segíteni. )



A segítségeket köszönöm, lehordást nem kérek!



2020. júl. 24. 18:48
1 2
 1/18 Argloss ***** válasza:

Be van kapcsolva a telefonodon a wifi? Felcsatlakozik a megfelelő hálózatra?

Néha előfordul, hogy megzakkan a router, de segít, ha újraindítod. Ha ahhoz nem nyúlhatsz, akkor csak kapcsold le az egész házban az áramot pár másodpercre, majd vissza.

2020. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, rácsatlakozik. Most is kezd visszajönni, de nagyon gyengén, használhatatlanul. Be van kapcsolva természetesen. A routert nem tudom, hogy hogyan kell újraindítani, azt sem tudom, hogy hol van. Legfeljebb rákeresek YT-n, és hétfőn megkeresem a routert. Az áramot hogy kapcsoljam le? Ha arra a központi elosztóra gondolsz, ami az egész házban adja az áramot, ahhoz nem tudok nyúlni, mert apa bedeszkázta, és lakattal lezárta. Meg félnék is, hogy megb@sz az áram, nem tudom, mit kell csinálni. Sose kapcsoltam még le az áramot.
2020. júl. 24. 19:47
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha vennék egy olcsó, 5k-s routert, vagy egy wifi erősítőt, az milyen lenne? A routuert lehetne anyáékéhoz csatlakoztatni? Nem kéne még egy net előfizetés, csak a szobámba is valami, hogy legyen wifi
2020. júl. 25. 14:19
 4/18 Argloss ***** válasza:

Azt írtad a számítógéped minden probléma nélkül rácsatlakozik a wifi hálózatra. Biztos, hogy a jelerősség a probléma? Közelebbről működik rendesen a telefonodon?

Ha van egy routeretek, akkor arra ráköthetsz egy access point-ot, vagy használhatsz wifi erősítőt is, felesleges még egy router. Nem kell több internet előfizetés.

2020. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Közelebbről működik rendesen, igen. Csak ott nem tudnék tanulni, anyámék hangosan nézik a TV-t. Vagy megy egész nap a TV, ha a gép előtt ülnek full csendben akkor is. Szerintem ez lehet a baj, nálam 1-2-3 csíkos a wifi, a közelükben/szobájukban fullon van és ott működik.


Nem tudom mi az az access piont, de utánanézek, köszi. :) A wifi erősítőnek is utánanézek

2020. júl. 25. 16:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Esetleg az újraindításra az is megoldás lehet, hogy távolról teszed meg a router kezelőjéből...
2020. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt hogyan csináljam?
2020. júl. 27. 17:44
 8/18 anonim ***** válasza:
192.168.0.1 vagy 192.168.100.1 vagy 192.168.1.1 címet a böngészőbe beírva találod meg a router kezelőfelületét. Ha sikerült megtalálni melyik a 3 közül, akkor beszélünk tovább privátban :)
2020. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Elsőre és utolsóra az jött ki, hogy a webhely nem érhető el. A második lesz a jó. :)
2020. júl. 27. 23:13
 10/18 anonim ***** válasza:
Szuper. Küldj egy képernyőfotót privátban, hogy láthassam a felületet.
2020. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!