Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van neten olyan videó amiben...

Van neten olyan videó amiben megmutatják, hogy ezek az "ezzel az egyszerű trükkel megtanulsz angolul *és az ember fején ott van egy izé*" az ilyesféle dolgok mit tudnak, ha egyáltalán megjönnek?

Figyelt kérdés
A többi úndorítóságból is lehet. És ezeket ki veszi meg, mert ennyire senki nem hülye, lehet én vagyok, csak naív.
2020. júl. 28. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szemüvegtől soha nem fogsz 10 nyelven beszélni. Egyszer kipróbálnám, hogy mit tud, de ez szerintem is hülyeség.
2020. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik éven volt, hogy egy bácsitól megvettek 3 bárányt. A vevő valamilyen nem létező címlettel, talán 24 ezer forintos bankjegyekkel fizetett.

A tájékozatlanság sokszor meglepő méreteket ölthet. Sokszor teljesen banális kamuknak is bedőlnek az emberek. Amiknek a megértéséhez/leleplezéséhez meg egy nagyon alapvető, kb. általános iskolás tudásszintnek megfelelő matematikai, vagy természettudományos ismeret kéne, azt kifejezetten sokan bekajálják.

De csodálkozunk ezen, amikor Angliában - még csak nem is valami eldugott kis koszfészekben - 5G-tornyokat döntögetnek, mert szerintük azok terjesztik a koronavírust? Akkor min csodálkozunk?


Az ilyen átverések egyik oka a tudatlanság. Aki híján van a tudományos alapműveltségnek, azt könnyű átverni. Hiszen nem esik le neki, hogy baromság.

A másik ok, hogy az ember szeretne benne hinni. Szeretne benne hinni, hogy létezik olyan gyógyszer, ami bármilyen kellemetlenség nélkül minden nyavalyát meggyógyít. Szeretne benne hinni, hogy különösebb erőfeszítés nélkül képes magas szinten egy idegen nyelvet megtanulni, akkor is, ha még az anyanyelve is nehezen megy neki. Szeretné elhinni, hogy sportolás nélköl lefogyhat 30 kilót, csak attól, hogy egy tablettát bevesz, vagy egy övet magára csatol. És a hit sokszor erősebb, mint a tudás.

2020. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor nincs ilyen videó?
2020. júl. 30. 14:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolok a "teknővájók" tuti elhiszik.
2020. júl. 30. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!