Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik lenne a legjobb e-mail...

Melyik lenne a legjobb e-mail szolgáltató?

Figyelt kérdés
Legyen ingyenes!

2020. aug. 3. 23:33
A kérdező szavazást indított:
Gmail (Google)
Gmail (Magyar)
Freemail
Citromail
Outlook
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehetne még egy csomót sorolni - például ott a Protonmail és a Tutanota.


Mind a kettő ingyenes, európai (független az amerikai, a leveleidet átolvasó gigavállalatoktól - Google-tól, Microsofttól, Facebooktól, Appletől), végponttól-végpontig tartó titkosítást biztosítanak (tehát a levél titkosítottan kerül eltárolásra a levelezőszerveren, nem fér hozzá más csak Te), van nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot irták) Androidos és IOS-es mobilalkalmazásuk.

2020. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert azt mondják, hogy "független" "nem átolvasó?". Bármi átolvasható, főleg azoknak akik biztosítják. Attól, hogy azt mondják "titkosított" és be is nyalod. :) Azt is mondják, hogy TOR+Bridge nem követnek vissza. :) De, ha nagyon akarnak megtalálnak seperc alatt ... ;)
2020. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Sose bizz olyanba, amit nem Te csinálsz. Csevegő alkalmazást is hipp-hopp lehet írni, titkosítva. Lenyomozhatatlan üzenetek. ;)
2020. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#2: Nem csak mondják - át is ellenőrizheted a mobilos klienseik forráskódját (a Google GMailjénél erre nincs lehetőséged):

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Pont azért jöttek létre ezen szolgáltatások, mert a "klasszikus" ingyenes levelezőszolgáltatások vagy reklámokból (Freemail, Citromail) vagy a leveleid átolvasásából alkotott hirdetési profilodból (Google Gmail) tartják fenn magukat - utóbbit ezért nagyon sok adatvédelmi kritika érte (és éri is a mai napig).


Ráadásként magának a levélnek a tartalmát a levelezőpartnereddel együttműködésben külön titkosíthatod két - publikus+privát - kulcsos titkosítással: te elküldöd a publikus kulcsodat, a másik fél meg a sajátját; majd a másik fél publikus kulcsának segítségével titkosíthatjátok az elküldendő üzenetet, a nálatok levő privát kulccsal meg dekoódolhatjátok azt.

2020. aug. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
És honnan tudod, hogy pontosan tök ugyanaz a kód fut? ;)
2020. aug. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Visszafejted.
2020. aug. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Illetve ha nem bízol meg a Google-nál/Apple-nál levő klienssel, ott a nyílt, átellenőrizhető forráskód, amiből lefordíthatod magadnak a mobilos alkalmazást.
2020. aug. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amúgy Gmail esetén is lehet PGP-zni csak nem a webes kliensből.

Thunderbird-el régóta használom, cserébe "óccsóér" van 100GB osztott tárhelyem.

Szóval ha titkos(abb) infót küldök akkor én is bekapcsolom a pgp-t, bár nem a google-től féltem, inkább MITM miatt, bár ez is inkább túlbiztosítás, mivel ssl-el megy az smtp és az imap is.


Amúúúúúúúgy: lehet nekem nincs eléggé üldözési mániám, de mondjátok már meg nekem, hogy mi zavar annyira abban, ha a "nagytesó" beleolvas a "szupertitkos" auchan rendelés visszaigazolásba? :D

Ha a hirdetéseket ígyis-úgyis a képedbe kapod (ha nem duckduck-ot használsz) tehát a google hirdetések szembejönnek veled akkor miért akkora tragédia, ha nem egy női fehérnemű reklámot kell nézned, hanem esetleg valami relevánsat (mondjuk pont azt amit megrendeltél X boltból és feldobja hogy Y boltba is elérhető, ha esetleg az előzőtől nem jönne meg vagy nincs készleten).

Igazi "tragédia".


Szóval komolyan nem értem, hogy mi az, amit az algoritmusok elől titkolni kell?

2020. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Szóval komolyan nem értem, hogy mi az, amit az algoritmusok elől titkolni kell?"

Mert a rólad összegyűjtött adatok nem megbízható kezekbe - külföldi titkosszolgálatok, számodra nem tetsző politikai erők,... - kerülnek. Lásd a Facebook - Cambridge Analytica botrányt.

Mert ezek alapján simán cenzúrázhatnak (a Facebookon, Youtubeon, Twitteren való shadowbanning már mindennapos).

Mert egy amerikai vállalatot kis hazánkból elég nehéz számonkérni.


Nem hiába veszik elő Amerikában a nagy techcégeket:

[link]

nem hiába figyelmeztet Edward Snowden:

[link]

nem hiába tervez az EU "digitális stratégiát", nem hiába jönnek létre adatvédelem-centrikus alternatívák, nem hiába morog az USA a TikTokra/Huawei-re/egyéb kínai gyártókra.

2020. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Tisztában vagyok az elvvel, hogy amiért nem kell fizetnem, ott én vagyok az áru.


Csak azzal szemben vagyok szkeptikus, hogy ezt negatívan fel tudják használni ellenem. "shadowbanning" nélkül is cenzúráznak, már kulcsszavakra is. Annyira PC-k vagyunk, hogy gyakorlatilag semmit sem lehet leírni már ígysem úgysem, mert minden sértő, még az is, ha az izraelita népcsoport nevét csak megemlíted egy kommentben. Vicc az egész. Közben meg az álhírek futótűzként terjedhetnek, bármilyen kreténséget leírhatsz csak legyen kicsit feminista és multikulti akkor rendben van. :D


Igazából ami adatot el tudnak lopni a levelezésemből (vagy amúgy az online megjelenésemből) az akár publikus is lehetne, a kutyát sem érdekelné... mondjuk lehet egy újságíró esetében már más lenne a helyzet, de azért a többség elég "unalmas" életet él és 1-1 szállodai foglalás, vagy csomagküldemény értesítő és pár hírlevél még a személyes adataimmal kombinálva is értéktelennek tűnik nekem (információ szempontból).

2020. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!