Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port forwarding beállítása?

Port forwarding beállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Beállítottam az itthoni eszközeimen a Wake-On-Lan funkciót és mellete egy ssh távoli elerést is.


Hálózaton belül minden működik (bekapcsolnak az eszközök és el is érem őket), de szeretném távolról is megoldani egy Port továbbítással.


Van egy Speedport Entry 2i eszközöm, amit modemként használok, azom belül egy TP-Link routerem.


Melyik eszközön kell beállítani és hogyan?


A segítséget előre köszönöm!!



2020. aug. 7. 15:56
 1/4 BeefEater ***** válasza:

A port forwardot a routeren kell beállítanod. Az SSH menni fog, a WOL viszont nem mert az nem IP: [link]

Kell valami, ami LANon belül kiküldi a magic packetet.

2020. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor ha "TP-Link" routeren beállírom a port forwardot, akkor a modem kiengedi?


Mert a WAN-ra közvetlen a "Speedport Entry 2i" modem csatlakozik (ami eredetileg Modem és WiFi Router egyben, csak nem haszánlom a WiFi részét) és csak azon beül van a TP-Link Router (amihez csatlakoznak az eszközök LAN-on és WLAN-on).

2020. aug. 7. 18:44
 3/4 BeefEater ***** válasza:
Ha a Speedport tényleg modem (vagy bridge) módban van, akkor igen. Ha a Speedport is NATol, csak a Wifit tiltottad le rajta akkor a port forwardot mind a kettőn be kell állítanod (A Speedportról a TP-Linkre állítod be a port forwardot, a TP-Linkről meg a gépedre).
2020. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

NAT-ol a Speedport.


Csináltam egy apache web szervert és a két router között sikerült elérnem.

Ez úgy sikerült, hogy a Speedport routeren csináltam egy WiFi jelet és a telefonnal rácsatlakoztam és így a két router közé kerültem.


A TP-Link routeren beállítottam a HTTP portot, ami ez Interna port a 80-as és az External port 5000 lett. Beírtam a TP-Link router címét + a portot. (pl. 192.168.0.1:5000) És sikeresen elétem a web szervert.


DE sajna a Speedport routeren nem sikerült megcsinálnom.

Erre a problémára lenne valami segítség/útmutató?

2020. aug. 18. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!