Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a Google...

Nicola73 kérdése:

Miért van az, hogy a Google kereső egy témában óriási számokat ad meg, miközben a talált oldalak száma jóval kisebb ?

Figyelt kérdés
Például ha rákeresek az "alma" szór akkor ezt kapom "Nagyjából 602 000 000 találat (0,66 másodperc) " 602 millió találat !!! Erre 10-esével 21 oldalt talál, ami 210 oldal. Ha még egy oldalon akár 100x is szerepel az alma szó az is csak 21000 találat lenne.

2020. aug. 14. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert azok a legrelevánsabb találatok. A példádnál maradva, lehet, hogy csak 21000 találat van az alma szóra, viszont a többitalálat már almát-, almás, stb, másmilyen ragokkal az "alma" szó és te nem egészen arra kerestél rá, de meg tudod nézni azokat a találatokat is, ha érdekelnek.
2020. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A találatlista alján van egy ilyen megjegyzés:

"A leginkább releváns eredmények megjelenítése érdekében kihagytunk néhány, a(z) .... [db] megjelenítetthez nagyon hasonló bejegyzést.

Ha szeretné, megismételheti a keresést a kihagyott eredmények belefoglalásával. "


Azaz ha egy kifejezés egy oldalon belül többször is szerepel, azt nem fogja egyesével külön találatként jelölni, helyette relevancia szerint listáz, azaz minél több különböző oldal legyen találatként.

2020. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az almának egyébként más jelentése van magyarul illetve a latin nyelvcsaládokban. Szóval hiába van 600 millió találat, a 90%-a eleve nem releváns számodra.
2020. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba a Google-t.


Ha Chrome-ot használsz, akkor a beállításokban állítsd át a keresőmotort DuckDuckGo-ra.

2020. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3/4-es tetszik a válaszod, mert igaz. Viszont akkor sem ad magyarázatot arra, hogy honnan veszi a Google a 602 millió találatot még akkor is ha a 2/4-es válaszával beleveszem reveláns adatokat és úgy keresek akkor is csak 40 oldalt listáz és még ez is nagyon messze van a 602 millió találattól. 4/4 A DuckDuckGo egy oldalra listázza az eredményeket, viszont az se több mint amit a Gugli talál. Szóval én szerintem a Google nem pontos adatokat ad meg. Most éppen "alma" találatra Nagyjából 501 000 000 találat (0,54 másodperc). Miért nem 501 454 324 ? Mi ez a kerek szám és honnan veszi ???
2020. aug. 14. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Nem értelek.


Ha tudod valamiről hogy hülyeséget ír és megbízhatatlan, akkor miért elemezgeted az okát?! Kuka.

2020. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért mert mindig is érdekelt az informatika és azon belül az internet. A Google egy komoly cég, ezért nem hiszem, hogy olyat állít ami nem igaz (közben szétmarja a torkom a káposztás tészta amit készítettem, mert túlborsoztam). Szóval érdekelne a Google keresőalgoritmusa, mert erről már sok cikk jelent meg.
2020. aug. 14. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván az a nagyon kerek szám egy megközelítő kerekített érték, de a tényleges és releváns találat már csak töredéke lesz amit meg tud jeleníteni. Ezeket pedig szintén befolyásolja a keresési kifejezések és egyéb keresési operátorok kombinációja, és valószínűleg a használt nyelv vagy adott országból való keresés is. A Google megpróbál minél inkább személyre szabni, ez pedig rengeteg feleslegesnek ítélt találat eldobásával jár.

Mondjuk a sima "alma" szón én is meglepődtem, hogy miért csak 250 és 500 találatot dob, főleg ha több nyelven több értelme is van. Az "apple" esetén pedig a relevancia is nagyban torzította az eredményt, hiszen önmagában ez a szó önálló márkaként sokkal keresettebb - és emiatt előrébb sorolt - kifejezés, mint a gyümölcs.

2020. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én se tudom a választ, mindesetre erősen érdemes használgatni a gugli keresőoperátorait.
2020. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!