Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ilyen csaló oldalak ellen mit...

Ilyen csaló oldalak ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szóval haverom kapott ilyen spam emailt amiben egy társkereső oldalt reklámoztak neki. Felkereste az oldalt és regisztrált. Meg kellet adni a bankkártya adatait is, miután ez megtörtént levontak egy nagyobb összeget a bankkártyájáról kb. 200.000.-et. Gondolom annak a pénznek már lőttek ugye? Amúgy nem tudom, hogy csinálhatott ilyen hülyeséget, szerintem a szokottnál is jobban be volt állva vagy nem tudom.:D

2020. aug. 20. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínleg annak már lőttek. Nem is értem, hogy miért adja meg bárki olyan helyen a valós bankártya adatait ami számára ismeretlen.
2020. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de... itt nem a csalok ellen kell tenni barmit is, hanem a hulyeseg ellen. De mielobb.
2020. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb az lesz ha a következő hónapban automatikusan vonják az összeget megint és a lemondási procedúra szép hosszú bonyolult...


alapból a kártyás fizetést limitálni kell, nem szabad ekkora összegen hagyni és nem megadni mindenhol


és mint írták, a hülyeség ellen kell tenni valamit első körben

2020. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most csak fikázni fogok:

miért nincs értelmes limit a kártyán?

miért nem virtuális kártyával vásárol, amiről később nem lehet tetszés szerint levonogatni?

a tudatos internetezést meg sem említem...

2020. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!