Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bács kiskun megyében csak az...

Bács kiskun megyében csak az invitel internet szolgáltató van? Nem tudok streamelni, 720p-be is azt írja 3000 kb kellene?

Figyelt kérdés

Mennyi kellene egy FHD felbontáshoz?


nem értem ezeket a számokat


most elvileg 60 /10 van a szolgáltatásom szerint

a valóságban 7 mb-al jön a letöltés és 600 kb-al a feltöltés


ezzel akkor nem lehet streamelni?

Bács megyében van másik szolgáltató? egyszerűen nem találok másikat


és az a baj, hogy nem látom a szolgáltatómnál, hogy kínálna jobb csomagot, csak a 20 éves weboldalán semmit nem frissítenek, fejlesztenek


2020. aug. 21. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi a garantált? Ha azt írtad ide be, hívd fel őket és tegyél hibabejelentést. Akkor is, ha nem ezek a garantált értékek, de az alatt vannak. Streamelés sokmindentől függ, nem csak a felbontástól. 1080p 25 fps-hez elég 3 Mbit is, ha csak minimális mozgást közvetítesz, például ha énekelsz, hangszeren játszol. Tévéműsor jellegű streamhez (50 fps, egy háttér előtt a szereplők sokat mozognak, a kamera mozog, zoomol, váltás kamerák, jelenetek között) 6 MBit is kellhet. 60 fps, állandó egész képernyős mozgáshoz (pl játék) minimum 10 MBit legyen. Ezek persze csak általános értékek, a videó tömörítése bonyolult eljárás és erősen tartalomfüggő, hogy mennyi sávszélesség kell ahhoz, hogy ne legyen látványos minőségromlás.
2020. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Bács kiskun megyében csak az invitel internet szolgáltató van? "

Ott a Telekom, a Digi, a mobilszolgáltatók (Telekom, Telenor, Vodafone), meg egy pár kisebb mikrohullámú/kábelTV-s cég is - persze város/utcafüggő, hogy hol melyik érhető el.


"most elvileg 60 /10 van a szolgáltatásom szerint"

Ez a szolgáltatás adatátviteli sebességének a maximuma, nem egy garantált állandó érték.


"a valóságban 7 mb-al jön a letöltés és 600 kb-al a feltöltés"

1. mb - vagyis milibit - mértékegység nincs, ráadásul az nem az adatátviteli sebesség mértékegysége. Mbps (megabit/másodperc) vagy MBps (megabájt/másodperc) mértékegységek vannak (1 MBps = 8 Mbps).


2. Ezeket az értékeket hol tapasztaltad? Egy fájl letöltése közben? Vagy "mérted" a speedtest.net-tel? (Előbbi esetben ugyanis MBps-ban kapod meg a sebességi értékeket, utóbbi esetben meg alapértelmezésként Mbps-ban)

Kábelesen vagy vezeték nélkül?


3. Milyen technológiájú Interneted van?

ADSL (telefonkábel)? Kábeltv (kerek csatlakozós kooaxkábel megy be)? Optika? Mikrohullám?

Melyik csomag?

2020. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Streamelés nélkül nem tudod megoldani? Nekem még soha sem kellett, pedig 20 éve gép előtt ülök és játszani is szoktam... mentsd le, és töltsd fel valahová. Ugyan úgy meg lehet nézni.
2020. aug. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na szóval, akkor a probléma a következő:


ezt írja a stream oldal:


Alert

Your bitrate is much lower than the recommended minimum of 3000kbps for this resolution.

Your frame rate is much lower than the recommended minimum of 24 fps


speedtest mérésem eredménye:


[link]


[link] .png


Speedtesten néha feltöltésre kevesebbet szokott mérni.

Akkor az internet sebességemmel van a hiba, az kevés hozzá, vagy valami beállítás lehet a stream szoftverben?


Elvileg azt írja, hogy a digi-nél vagyok, én úgy tudom, invitel, bár csak tipp... Telefonkábel megy a modemből a számítógépbe, oda meg az utcáról jön be

2020. aug. 22. 07:51
 5/6 A kérdező kommentje:

PING ms

14

DOWNLOAD Mbps

55.76

UPLOAD Mbps

3.81



ennyi a speedtestem

ez elég hozzá? (néha 2.5-öt mér a speedtest feltöltésre)

2020. aug. 22. 07:52
 6/6 A kérdező kommentje:
360p-ben sem jó a stream , ott is pirosan világít az obs-ben a kis ikon jobb alul
2020. aug. 22. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!