Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki tud írni nekem egy...

Kutya0920 kérdése:

Valaki tud írni nekem egy nagy hatótávú wifi antennát?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen wifi adapterem:


[link]


Név szerint: TL-WN722N


És ehhez keresnék egy erős antennát viszont nem tudom mi a kamu és mi a nem szóval ha valaki tudna egy erős antennát (10-12dBi) ehhez ajálani azt megköszönném.


Előre is köszi!



2020. aug. 27. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen célra?


Mert 10-12 dBi-s vagy annál nagyobb nyereséget főként irányított - panel, Yagi, rácsos, parabola, dob - antennákkal tudsz elérni, amik eléggé "szűk sávban" látnak, rendes rögzítést, magas elhelyezést (minél távolabbi az adó, annál szélesebb lesz a Fresnel-zóna, így ha el akarjuk kerülni a zavaró tereptárgyakat, magasra kell őket helyezni), ebből következőleg kültéri kialakítást (az a kis adapter beltéri használatra lett tervezve) illetve hosszú kábelezést (ami meg plusz veszteséggel jár) igényelnek.


Példának okáért itt az alábbiak:

* [link]

* [link]

vedd észre, ezek eléggé nagyok, ráadásul N-típusú csatlakozóval rendelkeznek, így ha a topiknyitó kérdésben említett adaptert szeretnéd hozzácsatolni, átalakító kábelre lesz szükséged.

2020. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És van valamilyen beltéri könnyen csatlakoztathtó és nem irányított?
2020. aug. 27. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Van körsugárzó, ami vízszintes síkban minden irányba szór - például egy 10 dBi-s darab:

[link]

de eléggé nagy - 50 cm - méretű (ami nem csoda: minél nagyobb a nyeresége egy antennának, annál nagyobb a mérete), és függőleges síkban kisebb a "szórása" (ami ugyancsak természetes jelenség).

2020. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!