Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen böngészőt ajánlotok,...

Milyen böngészőt ajánlotok, ha a Chrome/Edge/Firefox/Opera négyes nem jön szóba?

Figyelt kérdés
Az Operát kb. öt éve kezdtem hanyagolni, miután évről évre rosszabb lett, és mostanra a másik egykori kedvencemmel, a Firefoxszal is betelt a pohár. A Microsoft és a Google termékeit ilyen célra nem használnám. Mi a jó alternatíva?

2020. szept. 2. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Chromium.
2020. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Waterfox, Opera 12.17
2020. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
57%
Én a Tort szeretem, de az lassabb, mint a többi. Cserébe biztonságosabb. Esetleg a Brave Browser.
2020. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Tort nem ajánlom, biztságos lenne mert úgy böngésznek a rosszarcúak hogy a te gépde látszik a külvilágnak ?
2020. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Írsz magadnak saját böngészőt..

Minden szabványos és nyílt hozzá, csak saját tudásod hátráltathat benne. Csak ezután saját művedet kell majd kritizálnod ha nem vagy vele elégedett.. ;)

2020. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 pappgr ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi a baj a Chrome és firefox-al. De én ebben az esetben tor-t használnék. Ezen kívűl az egyetlen dolog ami az eszembe jut az a brave böngésző.
2020. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pappgr ***** válasza:
Még annyi, hogy kb minden chomium (Chrome nyílt forráskódú változata) alapú.
2020. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vivaldi
2020. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha Firefox-ra hajazót kedveled Pale Moon:

[link]

[link]


Ha inkább Chrome fan vagy Brave:

[link]

2020. szept. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segítene, ha elmondanád, hogy melyikkel mi volt a problémád. :)

Az Edge, mint önálló (Explorer-utód) böngésző már nem létezik, a Microsoft is belátta, hogy nem megy nekik, így az Edge most a Chrome egy átszabott változata. Bár szerintem csak rontottak rajta.

A Chromium a Chrome open-source variánsa, a Google "belepiszkálása" nélkül. Azért lenne jó tudni, hogy mi a baj velük, mert ha olyasmi, amit a Google adott hozzá, akkor a Chromium lehetséges alternatíva. De ha az alapvető jellemzőivel van baj, akkor ez is kilőve. (Egyébként az Opera 12 utáni verziói is mind Chrome-alapúak.)

A Cyberfox a Firefox egy mellékága, külön van AMD-re és Intelre optimalizált változata. Nekem nagyon bejött, már ameddig Windowst használtam.

Említést érdemel még a Commodo Dragon, ami Chrome-alapú, bár próbálkoztak IceDragon névvel Firefox-alapú böngészővel is.

A Vivaldi a klasszikus Operát gondolta újra, tulajdonképpen annak az újabb verziójának tekinthető. Ha a régi Opera bejött, akkor érdemes egy próbát tenni.

Szintén Opera-variáns az Opera Neon, valamint az Opera GX. Nem ezek a fő termékvonal, ráadásul a Neon úgy néz ki, cask egy egyszeri kísérlet volt, de ahogy az eddigieknél is mondtam, "egy próbát talán megér".

Aztán létezik még olyan, hogy SeaMonkey. Ez a klasszikus Netscape-Firefox vonalat vitte tovább, szóval ha te szeretted a Netscape-et, meg a korai Firefox-verziókat, akkor ez a nyerő böngésző. :)

Szintén egy Firefoxból leágaztatott, és a klasszikus vonulatot képviselő böngésző a MyPal.

Létezik még olyan, hogy Brave, nekem személyes tapasztalatom nincs benne, így erről nem tudok nyilatkozni.

Ha olyan böngészőt keresnél, ami kicsit sem kötődik egyik "nagyhoz" sem, akkor nem sok használható alternatívát találsz. Főleg Windowson nem. Nem mondom, hogy nincsenek ilyenek, de sok kompatibilitási problémád lesz velük.

Illetve felmerülhet még régebbi verzióknak a használata, de ez ugyebár komoly kompatibilitási, és biztonsági problémákat rejthet magában.

2020. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!