Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az baj, ha engem nem zavar a...

Az baj, ha engem nem zavar a facebook, google és a hasonló nagy kaliberű, komoly cégek adathalászata, kémkedése?

Figyelt kérdés
Egy rakás jó hirdetést dobtak felém ami pont kellett, amire szükségem volt. Továbbtanulás, ruhavásárlás, külföldi munkák, társkeresés illetve még soha az életemben nem volt ebből gondom. Soha nem ment tőle tönkre egyetlen kapcsolatom sem, vagy lett bajom ebből. Nem értem az embereket durvábbnál, durvább baromságokat posztolnak fb-re nyilvánosan, amivel bárki visszaélhet és én szégyellem magam, de amiatt aggódnak, hogy a privát keresései alapján egy algoritmus hirdetéseket dobál nekik, ami talán még jó is valamire???
2020. szept. 19. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Addig nincs is baj amíg tényleg csak hirdetések és szolgáltatások optimalizálása használják fel az adatainkat. Ennyire azonban nem lehetünk naívak, hogy elhidjük, hogy csak erre használják, vagy csak erre fogják használni a jövőben is. Igazából amennyi digitális "lábnyomot" hagyunk magunk után nap-mint-nap, amennyi személyes infót, bejegyzést, képet, videót, keresési és böngészési előzményt, telefon által rögzített helyadatot, hangfelvételt, stb amiből nagyon könnyen teljes személyiség profil állítható össze. És mi lesz akkor, ha jön majd egy újabb sötét korszak az emberiség történelmében és visszasüllyedünk a kemény diktatúrák szintjére, mondjuk például egy eddig még sosem látott súlyosságú világválság hatására (idei évet elnézve már nem is annyira elképzelhetetlen, nem igaz?). A 20. századdal ellentétben ezúttal nem lesz menekvés, kémkedés és megfigyelés nélkül is mindent tudni fognak rólad egyetlen kattintással, nem lesz hova futni, ha a rendszer ellenségévé válasz, vagy csak egyszerűen kockázatosnak leszel értékelve, véged, esélyed nem lesz még menekülni sem. Tudom, hogy nem kell állandóan világvégét vizionálni, de azt vallom jobb félni, mint megba*zódni. Ennek megfelelően tanácsos nem több infót megosztani, elérhetővé tenni, mint amennyit feltétlenül szükséges, de semmivel sem többet.
2020. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"És mi lesz akkor, ha jön majd egy újabb sötét korszak az emberiség történelmében és visszasüllyedünk a kemény diktatúrák szintjére"


Nem kell visszasüllyedni. Ezek a cégek nem csak számunkra reklámozhatnak termékeket és szolgáltatásokat, hanem fordítva is működik (és ez a gyakorlatban sokszor már most is kijön), vagyis hogy koránt sem a legjobb ajánlatokat reklámozzék és akár a keresési találatokat is manipulálják, hogy a nagyon jó dolgok, amik érdekelnek,náluk vedd meg drágábban.


Az profilodat kiadhatják biztosítóknak, bankoknak is, akik szintén előnytelenebb ajánlhatnak ez alapján, mint egyébként tennék.


Plusz azt sem tudod, hogyan őrzik a rólad alkotott profilt. Nagy cégektől rendszeresek az adatszivárgások. A legnagyobbaknál is. Ilyenkor simán bűnözők kezére juthatnak az adataid, amivel közvetve vagy közvetlenül kárt okozhatnak neked.


Az ilyen adatgyűjtéseknél első sorban nem attól kell tartani, hogy jön valami diktatúra vagy háttérhatalom és az adataidat majd felhasználják ellened. Ezer egyéb módon is elsülhet ez a dolog rosszul.

2020. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az a része zavar, hogy pl a Google-nál ott lapul az összes sz.gépes adatom.


Az a nem mindegy, hogy egy magánszemély, a szomszéd néni, vagy a LakatosTesvírem mennyire könnyen tudja ezeket megszerezni


És ezen a "vizsgán" a facebook elbukott nálam.

2020. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!