Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan oldható ez meg a...

Hogyan oldható ez meg a Google Drive File Streamben?

Figyelt kérdés

Fotók átadására, és a vállalkozás háttérmunkáinak tárolására használom. A számítógépen szerkesztem az excel fájlokat (számlanyilvántartás, termékek, ilyesmi táblázato), azonban egyből a felhőbe menti, mert a mappa, ami tartalmazza a backoffice fájlokat, állandó szinkronban van a google szerverrel. A probléma az, hogy a fotókat feltöltöm a google drive-ra, viszont azt is "letölti" a számítógépre, mert ugye folyamatos szinkronban van, így megjeleni a számítógépem szinkronizált google drive mappájában is a fotó, meg az eredeti helyén is a winchesteren, azaz kétszer annyi helyet foglal.


Kérdésem a következő: megoldható-e az, hogy a backoffice fájlokat folyamatos szinkronban tartva elérjem a google drive szerveren is, meg a saját gépemen is, míg a fotókat, amiket feltöltök a drivera, csak ott érjem el, a saját, szinkronizált google drive mappámba ne jöjjön visszA?


Lehet, hogy kicsit zavaros, de ha nem annyira érthető, szóljatok :D


Köszi a választ!



2020. szept. 21. 12:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azon már gondolkodtam, hogy a backoffice-t átrakom a dropboxba, és folytatom annak a szerkesztését ugyanúgy, de szeretném, ha maguk a termékek, és a táblázatok is egy helyen lennének
2020. szept. 21. 12:35
 2/19 anonim ***** válasza:
Csak kukkants bele a tálcán a szinkronizáló alkalmazás beállításaiba!
2020. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Néztem, de sajnos nem találtam erre megfelelő menüpontot :( Csak azt lehet megadni, hogy melyik mappa legyen a google drive mappája, és az ehhez tartozó meghajtó betűjele. De ugyanúgy visszarakja oda a böngészőben feltöltött fotókat :(
2020. szept. 21. 13:56
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom akkor, régen használtam, akkor mintha több mappát is megadhattál volna, onnantól meg értelemszerű a megoldás. Esetleg próbáld ki a Google Photos ingyenes korlátlan tárolását, az külön szinkronizál, Driveban nem is látszik.
2020. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A képeket tedd külön Drive-os mappába, amit nem szinkronizálsz.
2020. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5-ös: sajnos a komplett drive meghajtót szinkronizálja automatikusan, nem lehet mappákra bontani... :/
2020. szept. 22. 10:47
 7/19 anonim ***** válasza:
De ki lehet törölni a szinkronizálandókból és lehet hozzáadogatni egyenként mappákat, nem?
2020. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt lehet megadni, hogy a meghajtón melyik mappa legyen az, ahova fájlokat pakolva szinkronizálva lesz a "böngészős" google driveval. Azaz, ha a böngészős driveba töltök fel fotókat, azt nekem "le fogja tölteni" a winchesteres mappába, amit megadtam sajnos :( fura ez nekem, hogy nem lehet beállítani..
2020. szept. 23. 09:33
 9/19 anonim ***** válasza:

A szinkronizálás kétoldalú.

Ha PC-s mappába teszel valamit, feltölti a Drive-ba is.

Ha drive-os mappába teszel valamit, letölti a PC-re is.


Ez nem a Drive/Backup&Sync hibája. Ezt hívják szinkronizálásnak.

2020. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"A képeket tedd külön Drive-os mappába, amit nem szinkronizálsz." - igen, ezt meg lehet oldani, és akkor nem fogja letölteni a számítógép azonos nevű mappájába.
2020. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!