Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router beállítása, konfigurálása?

Router beállítása, konfigurálása?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztünk. A főbérlő azt mondta, használjuk közösen a netet.

A falból jön ki egy Ethernet kábel, elmondása szerint azt bele kell dugni a routerbe, és máris van wifi.

Nos, ez nem így lett :( összedugás után semmi sem történik. Wifijel persze van, de internet nincs.

Nem vagyok gyakorlott az ilyesmiben. Kell valami jelszó a főbérlőtől? Esetleg a szolgáltatónak kell szólnia?



2020. szept. 26. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltató?


Mert szolgáltató függő, hogy hogyan kell beállítani a routert.

2020. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A szolgáltatót kellene tudni, aztán ügyfélszolgálatot felhívni, vagy rákeresni, hogy milyen típusú csatlakozás van náluk, be van -e állítva...

Modem is van, feltételezem és az ethernet kábel onnan van elvezetve a router-ig. Ha a router rossz, akkor le kell cserélni.

Router típusát jó lenne tudni, megnézni, webes felületére belépni, ott kiírja a csatlakozás típusát és hogy sikeres -e a csatlakozás... Mármint ha alapjelszóval be tudsz lépni a web-es felületre... Bár ha asztali gép nincs amire rá tudod dugni ethernet kábellel, wi-fi jelet meg nem ad akkor nem tudom...

2020. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Odáig jutottam, hogy tableten a 192.168.1.1 hivatkozás alatt beléptem a router admin felületére, admin-admin bejelentkezesi adatokkal.

Na innen nem tudom mit kell tenni...

2020. szept. 26. 14:47
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja és tplink a router

Wifi jel van!

2020. szept. 26. 14:48
 5/16 anonim ***** válasza:
Szolgáltatót derítsd ki, hogy melyik és annak megfelelően kell beállítani. Még egyszer mondom.
2020. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ok köszi!
2020. szept. 26. 14:50
 7/16 P.O.C. ***** válasza:

A különféle szolgáltatók, különféle protokollt használnak. A mobilnetet kivéve a vezetékes szolgáltatók legtöbbje PPPoE és Dynamic IP használ. Ha az előbbi, akkor ki kell derítened a csatlakozáskhoz szükséges felhasználó név jelszó párost. Ha utóbbi akkor könnyebb dolog van, de annak megfelelően is be kel állítanod a routert.

Ha a kábelre közvetlenül kötsz rá számítógépet, azon tudsz netezni?

2020. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a wan ip címet. Valószínűleg az is 192.168.1.valami. Ha ez a helyzet, a routert át kell tenned egy másik tartományba. Ehhez az ip címét írd át például 192.168.2.1-re és már jó is lesz. Elvileg a dhcp tartományt magától átírja, ha nem, azt is állítsd át.
2020. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Router web-felületén keress olyat hogy "internet connection", "WAN configuration" vagy hasonlót, vagy simán "internet", kattints rá és nézd meg. Sajos nem tudom pontosan milyen hivatkozás alatt van, mert nincs ilyen router-em.
2020. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

“ Ha utóbbi akkor könnyebb dolog van, de annak megfelelően is be kel állítanod a routert”

De hogyan? Ez a kérdésem! 😀

Köszi ha valaki válaszol!

2020. szept. 26. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!