Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PCt ossze kotom usb-n keresztu...

PCt ossze kotom usb-n keresztul a telefonomm, igy pcn van internetem, mibolneten keresztul. Lehetseges igy is portot nyitni, hogy tavolrol lehessen csatlakozni, vagy ahoz router kell?

Figyelt kérdés
2020. okt. 14. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz router kell, telefonos netegosztás esetében nincs opciód konfigurálni
2020. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haha routerrel se fog menni. Mert a telefonod funkcionál routerként. Nézd meg milyen IP címed van telefonon és milyen a gépen. Telefonod NAT-olja a hálózatot a laptop számára.


Másrészt a router-t hogy akarod bekötni kedves #1?

2020. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

# Telefonhoz is bekötheted, a SOHO routerek közül azért a többség rendelkezik USB-vel amire ha rákötöd a telefonod, akkor... nem történik semmi. :D Mivel valószínűleg nem fogja kezelni, szóval először OpenWRT-t kell a routerre tenni. Persze még ez sem oldja meg a dolgot, mert a mobil pedig ha tényleg natolja (nem tudom eddig azt hittem bridge-ben megy és a mobilon akkor nincs net, de már nagyon rég próbáltam) szóval ha natolja akkor a telefon is routerként funkcionál, ahol pedig ilyen beállítást nem fogsz tudni tenni, kivéve a root-olt mobilról van szó, mert akkor le iptables módosítással ez is megoldható, DE ha a szolgáltató viszont blokkolja ezeket a kimenő portokat akkor megint bukik a mutatvány.

Úgyhogy ez sajnos nem ilyen triviális: bérelj egy vps-t, csinálj egy reverse ssh tunnelt és akkor a vps-en ki tudod ajánlani a portot és onnan elérheti másis. Ez működhet és egyszerűbb/gyorsabb is.

2020. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2020. okt. 14. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!