Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kapcsolódik a...

Miért nem kapcsolódik a laptop a nethez?

Figyelt kérdés

Nem a wifivel van gond mert telefonon teljesen jó, most is arról írok.

Már frissítettem a laptop hálózati adapterét, újraindítottam a laptopot, a routert, elfelejttettem vele a hálózatot, mindent megpróbáltam de nem akar csatlakozni.

Illetve ez nem tudom mennyit számít, de egy 2013-as Acer Aspire E 14-es laptopról van szó. Otthon nem szokott gond lenni a wifivel, néha lecsatlakozik róla de nem nagy gáz, viszont most rokonnál vagyok és itt sose működött rendesen laptopról a net. Mindig problémás volt, de régebben nagy nehezen még fel tudtam rá csatlakozni. Ha valakinek volt hasonló problémája, nagyon megköszönném a segítséget :)



2020. okt. 23. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régi, gondolom G-s a wifi kártyája. A modern routereket lehet úgy konfigurálni, hogy csak a modern N-es szabványt használják, mert egy G-s és egy N-es kliens visszafogja egymást. Ilyenkor a G-s nem fog tudni felcsatlakozni a hálózatra. Otthon mixed módban van a router, ezért működik, rokonbál valószínűleg csak N módban.
2020. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! És ezt hogy lehet átállítani?
2020. okt. 23. 10:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja bocs, most értelmeztem igazán a válaszod. Akkor ha jól értem, nem is lehet átállítani.
2020. okt. 23. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet, de a router tulajdonosának kell. Otthon tudod állítani, idegen helyen nem.
2020. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Pár 2013-as E14 modellnek megnéztem a specifikációját, de mindegyiknél b/g/n támogatást is írnak a specifikációban.


Régebbi wifi driver-t próbálnék.


Megnézheted a wifi adapter modelljét, meg a jelenlegi driver verzióját:

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > Hálózati kártyák > itt keresd meg a Wireless/WLAN eszközt > beazonosítható a gyártó > duplaklikk rajta > Illesztőprogram fül > itt meg látod, hogy milyen driver verzió.


Acer támogatói weboldalán keress rá a laptop modellszámára (alján a matricáról) és keress Wireless driver-t:

[link]


Ha telefonra letöltöd, akkor USB kábelen elérheted a fájlokat a laptopról.

Kicsomagolod, és a telepítőt jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként indítod.

2020. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!