Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Acer Aspire 3 wifi csatlakozás...

Acer Aspire 3 wifi csatlakozás probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Acer Aspire 3 A315-21-283R típusú laptopom van, amire telepítettem egy Ubuntut. Látja a wifi jelet, de nem tud rácsatlakozni. Úgyja és újra kéri a jelszót.


Kezdjuk ott, hogy a wifi jelszót nem gépeltem el. Az internet meg csak kábelesen működik!

Aztán néztem forumokat, ahol találtam olyan parancsokat, amivel kideríthetem, hogy milyen wifi kártyám van. (Qualcomm Atheros QCA9377) és találtam valami ath10k-t mellette.


Ezért kerestem hozzá drivert, és ilyen parancsokat kaptam:


sudo apt-get update

sudo apt-get install linux-headers-generic build-essential

wget [link]

tar -zxvf backports-20151120.tar.gz

cd backports-20151120

make defconfig-ath10k

make

sudo make install



Minden szépen ment (letöltöttem, kicsomagoltam a fájlokat), egészen addig, amig a "make defconfig-ath10k" parancsot akartam asználni. Ezeket a hibaüzeneteket kaptam:

- mkdir: nem lehet a következő könyvtárat létrehozni: ".tmp_1756": Engedély megtagadva

- Kernel version parse failed

- make: *** [Makefile:42 defconfig-ath10k] Error 1


Ezekre nem találtam semmilyen megoldást.


Tudnátok ebben segíteni?


A válaszokat előre köszönöm!!!!



#driver #Ubuntu #wifi #athk #Qualcomm Atheros #QCA9377
2020. dec. 5. 09:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!