Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megosztani a...

Hogyan tudom megosztani a képernyőmet, úgy hogy online a webböngészőből egy ipcímmel és egy portszámmal el lehessen érni? (LAN-on bellül)

Figyelt kérdés

Ilyent még az informatikusi képzésem alatt használt a Tanár, de a program nevét nem tudom. A dolog úgy működött hogy a Tanár megosztotta a képernyőjét, felírta a táblára a belső ip címét, és egy portszámot, ezt mi beírtuk a Google Chromba és rögtön bedobta azt amit a Tanár látott.

Mi csak láttuk ,de bele nem tudtunk nyúlni. Melyik program lehet ez?



2020. dec. 12. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. dec. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Több ilyen megoldás is van, de gyanítom, a VNC valamelyik megvalósítása lehetett. Pl. RealVNC, ott részletesen be lehet állítani, hogy a "néző" mit tehet meg, és mit nem. Bár úgy tudom, már "fizetős" lett ez a szoftver, de vannak ingyenes alternatívák is.
2020. dec. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát van pár megoldás, könnyebbek, nehezebbek


de talán egy sima VNC, view-only módban a legegyszerűbb

pl.: tightvnc,, tigervnc, realvnc stb.

[link]


vagy esetleg OBS-t használva streamelni

[link]


VLC-t is lehet erre használni, csak elég gyatra a stream minősége

2020. dec. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy fényképet az órai anyagról. Az alkalmazás neve ScreenTask. Működik, de nem az eredeti oldalról, mert ott trójainak észleli a defender.... [link]

A TV-m webböngészőjébe beíirtam a címet bejön a kép, de úgy laggol hogy hihetetlen. Sajna ilyen MiraCast és Direkt Wifi vagy ehhez hasonlót nem tud csak DLNA-t a a [link] na mindegy... Azért köszönöm!

2020. dec. 12. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!