Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes a jelszókat elmentetni...

Érdemes a jelszókat elmentetni az adott oldalon biztonsági okból?

Figyelt kérdés
akár email akár más oldalon amikor beírom a jelszót van lehetőség elmenteni azt hogy legközelebb már ne kelljen beírni csak rákattintok és belép automatikusan! De így ehhez a jelszóhoz amit elment más így nem tud hozzáférni a neten? Érdemesebb inkább mindig beírni a felhasználó nevet és a jelszót mintsem elmentetni az adott oldalon?
2020. dec. 16. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én évek óta elmentem (Chrome), de lehetőleg használj mindenhova más jelszót. Kivéve a pénzel kapcsolatos dolgokat, azt soha ne mentsd el és 2FA mindig legyem bekapcsolva.


Nem hinném, hogy a google nem kezelné elég biztonságosan ezeknek a jelszavaknal a tárolását. (Most a megfigyelés lényegtelen, akinek nem tetszik használjon tailsot tor browserrel)


Viszont ha más is használja a géped, akkor nem ajánlatos menteni. Neten pedig csak úgy ehhez nem fér hozzá senki.

2020. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a böngésző tárolja helyileg a gépen, illetve Chrome és bejelentkezett Google fiók esetén a Google, online. Ennek a kockázata, hogy ha hozzáférnek a Google fiókodhoz, akkor listázni tudják az összes mentett jelszót is, ezért kell legjobban azt a fiókot védeni.


[Egy másik megoldás a jelszószéf használata, ez egy olyan program amibe rendszerezheted a jelszavaidat, és a programot 1 darab mesterjelszó megnyitásával éred el. Ha nincs feloldva, senki nem fér hozzá a jelszavaidhoz. Ha fel van oldva, akkor léteznek olyan böngésző kiegészítők amik képesek beolvasni az adatbázist, és onnan automatikusan beilleszteni a böngészőbe a belépési adatokat. Ennek a módszernek az az előnye, hogy:

- csak csak helyileg van tárolva minden jelszavad (még a böngészőben sincs mentve),

- csak a fő jelszó beírásával férhető hozzá,

- minden egyes belépési adat kategorizálva van,

- mivel automatikusan betölti a böngészőbe a program, neked egy jelszót sem kell fejben tartanod a mesterjelszón kívül, a többinek pedig generálhatsz bonyolult jelszavakat, és mindnek mást.

Hátránya, hogy mivel nem tudod a jelszavaidat fejből (ha a programban generálod), más gépeken nem tudsz a program nélkül belépni semmibe. Legfeljebb úgy, ha mobilon magaddal viszed az adatbázist és onnan megnézed. Valamint ha elfelejted a mesterjelszót és nincs biztonsági mentésed a fájlból, az pedig sérül/törlődik, elveszted a hozzáférést a jelszavaidhoz, és írhatod újra mindenhol. Illetve, hogy meg kell szokni ezt a belépési módszert, ami egy fokkal lassabb és körülményesebb, mintha automatikusan beléptetne a böngésződ - persze ez is változtatható, ha kilépéskor nem törlöd a sütiket, akkor bejelentkeztetve maradnak az oldalak a süti lejáratáig]

2020. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, két okból sem.

1. Ha mindig be kell írnom, akkor nem felejtem el. Igaz, egy ideje már egy biztonságos helyen tárolt füzetkébe is felírtam a jelszavaimat, de sokéves tapasztalat, hogy a legtöbben pont a jelszó megjegyeztetése miatt veszítik el a hozzáférésüket bizonyos szolgáltatásokhoz. Elmenti, mert kényelmes, aztán ha valami okból törlődik (újratelepítés, sérül a profil, stb), utána nem fog tudni sehová bejelentkezni. Hogy mi a jelszó, arra meg már nem emlékszik, olyan régen használta.

2. Ha nincs mesterjelszóval levédve, titkosítottan tárolva, akkor bizony egyáltalán nincsenek a jelszavak biztonságosan tárolva. Ha a böngésző/levelező simán kérésre ki tudja írni, hogy mik a jelszavak, az azt jelenti, hogy különösebb titkosítás nélkül vannak tárolva. Így pedig elég a jelszavakat tartalmazó fájlt megszerezni, egyből megvan az ember ÖSSZES jelszava.

Szóval: biztonságtechnikailag nagyon is érdemes mindig beírni a jelszót. Lehet, hogy napi szinten megspórol az ember 15 másodpercet azzal, hogy nem kell neki beírni, de cserébe önként nyit egy jókora biztonsági rést.

2020. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ok köszönöm! akkor nem mentegetem el! mert én nem'tom de valaki folyamatosan tudja hogy mikor hol mit csinálok vagy mi! hiába az új gép hiába húzom újra hiába az új felhasználónév jelszó tudja hogy ép mi az! nyilván ami le van védve telószámmal oda nem tud belépni de kaptam már sms is kóddal hogy azzal lépjek be pedig nem is kértem!

lehet az ip címem vagy nemtudom mi alapján tud engem figyelni!

2020. dec. 16. 16:21
 5/5 A kérdező kommentje:
és akkor lehet ahova elmenti az adott oldal onnan tudja megszerezni
2020. dec. 16. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!