Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen büntetést kaphatok...

Milyen büntetést kaphatok ezért elméletileg?

Figyelt kérdés
Ha feltöltök egy filmet felhőbe ( onedrive, googledrive ) és azt megosztom egy emberrel, letölti, megnézi. Nem anyagi haszonszerzés céljából, jogdíjas, Magyarországon történik.

2020. dec. 19. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmilyen büntetést nem fogsz kapni.

A legrosszabb, ami történhet, az az, hogy eltávolítják az adott tartalmat.

2020. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyent.
2020. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. De akkor a torrent mitől más ettől? Anyagi haszonszerzés nincs, és még közbeiktatott harmadik fél szervere sem. Más meg letölti az én gépemről az anyagot, mégsem okés a dolog. Nem az emberek mennyisége számít, hogy hányan érik el, hiszen nincs olyan, hogy ha csak egy embernek osztom meg, akkor szabad.
2020. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

#3


Elméletileg a sima Google Drive-ra feltöltés majd letöltés sem legális. De még ha YouTube-ra teszel is fel egy egész filmet, max teliltsák szinte minden országban vagy letörlik. Én pl próbáltam sorozatot feltölteni YouTube-ra. Japánon kívül mindehol le lett tiltva egy napon belül, de ennyi. :D


A torrentezést se büntetik Magyarországon. (De Németországban már igen mintha)

2020. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a kérdés az elméletről szólt és nem a gyakorlatról. Ha te jogvédett tartalmat töltesz fel azzal a céllal hogy más megnézze, az mégis csak szerzői jogsértés, ami büntetendő. Önmagában már az is meglepő, ha a ToS egyáltalán ezt engedi, lásd a Youtube példáját ami rögtön tilt.


Elméletileg büntetendő dolog, gyakorlatilag meg a fióktörlésnél megáll a dolog.

2020. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy anyagi haszonszerzés céljából történt-e vagy sem - ha azzal a jogtulajdonosnak vagyoni hátrányt okozol (ezt a szakértő állapítja meg - ez egy 2014-es konferencia előadása szerint "800-3000 USD/film" volt: [link] ), akkor büntethető lehetnél (akár kisebb, akár nagyobb mértékben a vagyoni hátrány értékének mértékében):

"Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése


385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

...

(2) Nem bűncselekmény, hanem szabálysértés valósul meg, ha

...

d) a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését százezer forintot meg nem haladó

...

értékre követik el."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )


Lásd még a 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] ) 94. §-át.


A Google/a Microsoft (meg az összes fájlmegosztó platform, felhőtárhely) - hogy megelőzze a felesleges jogi hercehurcákat - amint rálelnek a jogvédett tartalom illegális kópiáira, törlik, és súlyosabb esetben felfüggesztik az inkriminált elkövető fiókját.

2020. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: A szerzői jog által védett művek illegális, nem magáncélú másolása, megosztása - történjen az bármilyen módon - jogsértő, a magáncélra történő letöltés - pár kivétellel (mint például a szoftver) - nem:

"35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető."

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] ).


Az más kérdés hogy egyrészt a hatóságok - mivel nincs rá erőforrásuk - inkább a haszonszerzés céljából megosztókat meg a cégeket vegzálják; másrészt a tárhelyüzemeltetők - a felesleges jogi problémák elkerülése végett - elébe mennek a dolgoknak és törlik az inkriminált tartalmakat.

2020. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!