Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook alatt PC-n lassulások...

Facebook alatt PC-n lassulások, normális ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi hetekben észrevettem, hogy a Google Chrome-nak, vagy inkább a Facebook-nak mintha nagyon megnőtt volna a gépigénye. PC-ről van szó, azon tolom általában. Tény, hogy a gépem már nem mai darab: Q9650 3.00 GHz, 8 GB RAM, GTX 650 Ti 1GB, de azért az nevetséges, hogy a megújult kinézetű Facebook gyakran 50% körül tartja a procit, és 1-1.2 GB-ot eszik olyankor csak a Chrome. Ha az üzenetek között váltogatok, akkor is jóval lassabb, mint a régi kinézetű Facebook volt. Youtube közben is tapasztaltam 50% körüli proci használatot és kisebb akadásokat, lassulásokat, de ott eddig csak 4K videóknál és 1080p 60 fps videóknál. A Youtube-os esetet így normálisnak tartom nagyjából, na de a Facebook... Vírust illetve kártevőt nem talált sem az ESET, sem a Malwarebytes Anti-Malware, úgyhogy elvileg nincs vírus a gépemen. A Facebook-ot visszaállítanám a régi kinézetűre, de sajnos már nem lehet. A uBlock Origin kizárt, hogy sokat lassítaná a Chrome-ot. Másnál is tapasztalható újabban pl. Facebook közben jóval nagyobb terheltség? Köszönöm!

2020. dec. 25. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalom nagyon sokszor, hogy akad, lassul és ész nélkül pörög a gép a Fb miatt. A google chrome-ról már teljesen leszoktam, mert ez a kettő együtt megeszi az én kis irodai Asus notebookomat :DD Na jó, nem szó szerint, de tényleg baromira felnyomja a proci kihasználtságot.

Inkább firefox-ot használok böngészésre, nekem jobban bevált, gyorsabb, és nem használ ennyi erőforrást mint a chrome.

2020. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xKakashix ***** válasza:
nem igazán vettem észre, egy ideje visszatértem firefox-ra, nekem ez simábbnak tűnik a chrome-hoz képest, esetleg próbáld ki, illetve nézd meg feladatkezelőben, hogy ilyenkor csak a chrome az ami így pörgeti a procit, mert azért az 50% elég szürreális még ha nem egy mai prociról beszélünk akkor is
2020. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az új facebook skin sajnos ilyen. Nálam is simán bekajál 1GB RAM-ot csak a facebook tab a Chromeban, sokszor laggos, lassú, az üzenetkezelés határszar lett..
2020. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!