Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Műholdas internetet érdemes...

Műholdas internetet érdemes bekötni?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem jelentősen jobb feltételekkel elérhető, mint évekkel ezelőtt, korlátlan csomag havi 7000 forinttól elérhető, nincs hűség sem és csak egyszeri 20 ezer ft körüli bekötési díja van.


Érdekelne, hogy technikailag érdemes e felszereltetni a házra, régen azt hiszem még a válaszidő volt túl nagy... ez változott e?



2020. dec. 26. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

A valaszido mitol valtozott volna? A muholdak ugyanott keringenek, 36000 km-es geostacionarius palyan, a kesleltetes nyilvan nem csokkent le.


A 7000 forintosn meg streaming-re, online tv-re sem alkalmas, nyilvan mert olyan jitter van benne hogy elvezhetetlenne teszi az adast, jatszani biztosan nem fogsz rajta.

2020. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A műholdas szolgáltatás a legsilányabb hálózati megvalósítás, minden környezeti tényező zavaró, ide értve szelet, felhőt, légkört stb. Nálam sajnos a TV az, már nem kell meteorológia, hogy tudjam, egy-két óra múlva beborul, mert már akkor elmegy az adás és a 90%-a az adóknak nem fogható. Az még elnézhető, hogy amíg nem megy el egészen a jel, az adás bepixelesedik, a hang meg csicsereg, de a netet az első zavarnál bukod majd, nincs olyan, hogy lassabb, csak egyszerűen nem tudsz a végpontról csatlakozni. A válasz az lesz, hát... a műhold ilyen. Amúgy mielőtt bármit aláírsz, nézz rendelkezésre állási időt mindenképp, tuti apró betűvel ott lesz, hogy legfeljebb 20%/szolgáltatási év. Mondjuk nagyobb értéket el se hinnék :D
2020. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Videó nézéséhez teljesen jó, ahhoz a sávszélesség az elsődleges. Van egy buffer pont a nagy jitter kiküszöböléséhez, csak legyen annyi sávszélesség, hogy azt gyorsan fel tudja tölteni amikor épp jó. De a játékot, illetve a te általad streamelt élő videót elfelejtheted.
2020. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 - Hívj ki szerelőt, tegyen fel nagyobb antennát vagy állítsa be rendesen. Nekünk is műholdas tévénk van, egy évben május az a hónap, amikor nagyon sok eső esik és csúnya felhők vannak, ekkor szokott gyakrabban probléma lenni a vétellel, egyébként pedig semmi. Eshet az eső vagy a hó, fújhat a szél, lehet -10 vagy +30 fok, hibátlan az adás. Több szomszéd ugyanazon szolgáltató műholdas adását nézi, mint mi, szintén nem panaszkodnak.
2020. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 - volt kint a szerelő, sajnos én nem voltam itthon, anyámat behülyítette azzal, hogy kiköti az antennát és ipvt csinál (telekom amúgy). Nálunk nincs is még kiépítve iptv, eltelt egykét hónap, mire megtudtam, hogy mi van. Most karácsony van, egy darabig hagyom, aztán szólok nekik, hogy küldjék ki azt a gyökeret, fel akarom neki dugni valamelyik kábelt. Amúgy naponta kb déltől nem jön normálisan semmi, plusz még ha felhős, akkor teljesen off.
2020. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is furcsálltam ezt a leírást, nekem 10 éve DIGI tv-m volt, műholdas, csak akkor volt baj az antennával, ha xarul volt beállítva vagy ha havazott, a hó rátelepedett a fejegységre, nem ment át rajta a jel.
2020. dec. 26. 17:14
 7/11 A kérdező kommentje:

5...


Sztem az a szerelő idióta volt és jól át is baxta szegény Anyukádat...


Meg IPtv műholdason? Vhogy ez nekem nem jön át...


De nekem DIGIm volt anno, azzal nem volt sok baj, Telekomról akkor is halottam ezt-azt...


Kérdésre vissza térve, lehet belevágok a műholdasba, munka mellett sztem jó lesz az is.

2020. dec. 26. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Telekom van nekünk is, semmi ilyen problémánk nincs vele évek óta. Nálad a szerelő volt a béna. A Telekomnak ezt ingyen kellene javítani, szólj nekik nyugodtan, hogy problémás az adás, küldjenek ki egy normális szerelőt. IPTV-hez internet kell, ha az van, akkor tv is.
2020. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7 - azt mondta, kiköti a műholdas részt (tehát akár az antenna le is szedhető), és iptv-t csinál helyette. Amúgy adsl-féleség van, pppoe, de abból is max 30mbit dl, nem jön nagyobb net.

Volt digi tányérunk is, azzal is hasonló szopás volt, szóval azért fenntartom, hogy óvatosan a nettel, bár lehet, neked jó lesz...

2020. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]


Vissza a kérdésre, én ezt akarom...

2020. dec. 26. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!