Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router probléma lehet a gond...

Router probléma lehet a gond okozója?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek :) 2db set-top box és 2db router található a házban és olyan dolgot csinálnak set-top boxok, hogy hiába vannak bedugva az UTP kábel a boxba, de azt írja nincs internet. Pedig a gépen van internet a wifi megy, de a set-top boxok azt írják nincs internet. A fő routerből megy egy másik routerbe az internetet és onnét pedig a 2db set-top box-ba. A poén, hogy több órás ki be kapcsolgatás és router újraindítás után van mikor gondol egyet és beindul minden, de ha pl áramkimaradás van, vagy internet szünet van akkor újra kezdődik a procedúra előröl, de van amikor nem!A ráadás, hogy ha nem a fő routere kapcsolódok hanem arra amire továbbítva van az internet akkor a telefonom nem minden weboldalt nyit meg! Csak az "Iphone csinálja ezt" facebook,youtube megy gond nélkül de a böngészőbe van amit megnyit és van amit nem! Ezt a fő routere csatlakozva nem csinálja csak a másikon! Lehet valami router beállítás lesz a gond ?A fő router TL-WR740N és amire továbbítom az

Archer A5 | AC1200 Wireless Dual Band Router! Kérlek aki szaki adjon tippet mi a gond? Mert nem tudom hol keressem a hibát.



2021. jan. 1. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól van összedugva a két router? A LAN portjaiknál fogva dugd össze őket. Egyéb esetben jelentkezhetnek ilyen furcsaságok a dupla NAT miatt.
2021. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze a második routeren legyen kikapcsolva a DHCP, az IP címe pedig ne egyezzen meg az első routerével és annak a DHCP tartományán kívül legyen.
2021. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

IGMP protokollt kell engedélyezni arra a LAN portra, amibe a STB van kötve. Ezen felül megfelelő belső (WAN) IP címet/tartományt kell alkalmazni a második routeren dupla NAT esetén.


Dupla NAT hiányában a fő router IP tartományát is és annak DHCP beállításait is figyelembe véve kell konfigurálni a másodlagos router -t, hogy egy alhálón legyen a két router, de ne legyen IP ütközés. Így még az Asus router -t lehet használni úgy is, hogy WAN porton keresztül kapjon netet, de ne NAT -oljon újra. Ebben az esetben is oda kell figyelni az IGMP protokollra. Ha az Asus router -t LAN-LAN kapcsolattal kötöd be, akkor úgyszintén figyelni kell az IP címekre/tartományra, illetve (erről nincs konkrét tapasztalatom) talán ugyanúgy az IGMP protokollra is.


Összességében nagyon nagy mértékben függ a szituáció attól, hogyan építed/építetted ki a hálózatot... Multi-NAT vagy Single-NAT hálózatot építettél? Az Asus router WAN vagy LAN portját használod (NAT -olással vagy anélkül)?


Ez csak a STB problémára vonatkozik.


A többi probléma valószínűsíti a helytelen/nem megfelelő konfigurációt egyik vagy mindkét routeren. Alapvető hibának tekinteném, hogy a régebbi router van jobban terhelve, de itt még a nem megfelelő IP cím és DHCP konfigurációk is valószínűleg hibákat okoznak.


A helyedben elölről kezdeném a hálózat kiépítését, fő router -nek inkább az Asus -t alkalmaznám, aminek az egyik (vagy szükség esetén több) portjára engedélyezném az IGMP protokollt, arra kötném a második router -t, amire kimegy az IGMP is és LAN-LAN kapcsolattal hoznék össze egy Single-NAT hálózatot.

Ehhez a második router IP címét a fő router IP tartományában lévő, a DHCP szerver által nem kiosztható címre állítanám be, majd kikapcsolnám a másodlagos router DHCP szerverét, hogy a LAN-LAN kötés után legyen net a második routerre csatlakozva is. Arról a TP-Link -ről így még mennie kell a STB -oknak is, illetve minden másnak is.

2021. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotok sajnos nagyon új nekem ez a téma és a szakértő aki itt volt annak sikerült beállítania,de fizetés előtt mintha villám csapott a rendszerbe és minden elromlott. Nagyon késő volt és mondtam, hogy akkor holnap folytassuk. Reggel amíg nem jött a szaki elkezdtem magam ki/be kapcsolgatni a portokkal játszani és nem tudom, hogy de bejött minden. Ment is egész nap a dolog így hát felhívtam, hogy ne jöjjön minden megy! Ez 2 napig bírta. Most konkrétan TV-n kívül minden megy. Youtube wifi minden csak a STB nem kap internetet!
2021. jan. 1. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Asus router -en az IGMP protokoll engedélyezése hogyan van beállítva?


LAN/IPTV

Útvonalon van a beállítás.

A STB -okkal használt portokra legyen engedélyezve.


DHCP útvonalak használata: Microsoft


Multicast útvonalválasztás engedélyezése (IGMP Proxy): Engedélyezés


Hatékony multicast továbbítás (IGMP Snooping) engedélyezése:

Engedélyezés



A fentiek szerint legyen beállítva az Asus router, ha azt hagyod másodlagos router -nek.

Ha esetleg áttennéd elsődlegesnek, akkor annyi a különbség, hogy arra a portra kell csak engedélyezni az IGMP -t, amit a másodlagos routerhez használsz és onnan így a 2 STB -nak működnie kellene.



Egyébként azt szabad tudni, melyik szolgáltatórol van szó?

2021. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na sikerült beállítani! Minden factory reset és automatát toltam be és lás csodát minden elindult :D
2021. jan. 1. 16:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem kézileg konfiguráltam hanem volt ilyen automata setup ami magának mindent elrendezett.
2021. jan. 1. 16:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Hála az égnek ahogy befejeződött az auto config a 2 TV ahol csend uralkodott egyszerre bejött minden és a Wifi is most tökéletes, de hálás köszönet nektek :)
2021. jan. 1. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!