Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak internet bekötése a már...

Csak internet bekötése a már meglévő mellé olcsón?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Családi előfizetésünk van, Digi, de a telek egy másik pontjában is szükség lenne internetre, de oda a meglévő routerből nem tudjuk elkábelezni a dolgot. Vagyis kétlem, hogy működne. Kb 30 méterrel lenne megtoldani a netet kábellel, mert a jelerősítő mellett már egy filmet nem visz el a net.


Szóval szeretnék valamilyen megoldással netet juttatni a telek hátsó felére, csak netet. Lehetséges lenne csak netre előfizetni és a kinti (fő oszlop, ahonnan a szomszédnak, nekünk is bejön a kábeles net, tv, stb) fő oszlopról 40 méterre netet beköttetni?


Vagy valami usb-s megoldás működne? Teljesen tanácstalan vagyok, nőként nem értem ehhez, de a szükség nagy úr.

Szóval lenne valaki, aki ehhez jobban ért, és tudna nekem tanácsot adni?

1000 megabites net van előfizetve, ami erős lenne, de wifiről kb 12 méterrel a routertől 6-7 megabit, ott pedig ahol kéne használni ott 1 körül sincs.


Köszönöm a segítséget!


2021. jan. 3. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kábellal mennyi a netsebesség? egy jó minőségű netkábellal simán belefér a 30 méter.
2021. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni pár ezer forintér wifi erősítőt, és a probléma megoldva. Vagy akár többet is, wifi jeltovábbítót.
2021. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A wifi jelerősítőt írtam, az szed le eszméletlenül a sebességből. Nem hiszem, hogy ha még vennék, jó lenne.

Ilyenem van most :

[link]


Kábellel a router mellett 30 centire tudom nézni a gépen, ott napszaktól függően 40-350 megabit.

2021. jan. 3. 10:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Teljesen tanácstalan vagyok sajnos, egyáltalán nem értek ehhez és ismerősöm sincs, aki tudna segíteni. Nagyon hálás lennék, ha tudnátok nekem segíteni!
2021. jan. 3. 10:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ott tévedsz, hogy kétled, hogy működne. Veszel egy 50 méteres UTP kábelt, és elásod a föld alá, és ennyi. Évtizedekig bírni fogja, a kábel nem rohad gyorsan. A hossza miatt sincs értelme aggódni, amikor a 10 emeletes panelbe felvezetik, akkor sokkal nagyobb hosszúságok fordulnak elő, mégis remekül működik.


Ha wifi is kell, raksz a végére még egy routert, AP-nek beállítva, és ennyi. Egyszerű problémát bonyolítasz túl.

2021. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írsz, de teljesen huyle vagyok ehhez. Könyveket olvasok és sütök szabadidőmben, nem pedig netkábeleket kötögetek.

A sima routerbe csak besúgók egy ilyen kábelt és eltekerem 30 méterrel odébb és kész?

És akkor a fenti fő routernél nem lesz net, csak a kábel másik végén?

Köszönöm, ha segítesz!

2021. jan. 3. 10:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Ránéztem gyorsan a kábelekre, van különbség a 2000 és 5000 forintos kábel között?
2021. jan. 3. 10:56
 8/15 A kérdező kommentje:
Es még annyi, bocsánat, hogy az 50 méter kábel mennyire lassítaná le a netsebességet?
2021. jan. 3. 10:58
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

50 méter nem sok. Nem fog érezhetően lassulni a net.

CAT5e vagy CAT6 kábelt vegyél. Ezek gigabitig bírják.

2021. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És akkor az 50 méter mindkét végén lesz wifi, ha a veszek egy routert a távolabbi pontra?

Vagy mivel lent lesz rákötve, így a wifi a kiinduló ponton megszűnik?

2021. jan. 3. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!