Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azt internet tárhelye véges,...

Azt internet tárhelye véges, vagy végtelen?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy több millió gigabite adat van rajta.

Meg tud telni?



2021. jan. 7. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Hogy lehetne valami végtelen?
2021. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
A számítógépedben lévő merevlemez tárhelye véges vagy végtelen?
2021. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%

Hogy lehetne már véges?

Az emberek szaporodnak, mindig új és újabb ember csatlakozik a netre, új géppel. A hdd/ssd gyártás is folyamatos.

2021. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

#3: Alapvető matematikai fogalmakkal nem vagy tisztában.

Attól, hogy valami növekedik, még nem lesz végtelen. Sem most, sem a jövőben, ugyanis még ha folyamatosan, akár évszázadokon, sőt, évmilliókon át fent lehetne tartani a növekedést, az akkor is csak egy véges tárhely maradni. Ja, hogy nagyon nagy lenne? Igen, de véges. Arról nem is beszélve, hogy az adatsűrűség sem növelhető a végtelenségig. Most még rengeteg messze vagyunk ettől, de egyszer eljön az az időszak, amikor már nem lesz lehetséges tovább zsugorítani az elemi adatcellákat.

2021. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Semmi sem végtelen.
2021. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

1. Az Internet egy hálózat nem tárhely.

2. Az adatmennyiség mértékegysége a bájt (byte) és annak különböző prefixumokkal ellátott változatai - nem bite (ami angolul harapást jelent).

3. Végtelen tárhely (energia, kiterjedés,...) nem létezik.

4. Az Internet hálózatán elérhető adatmennyiség - ha csak a Google és a Bing által indexelt weboldalakat ( [link] ) nézzük és feltételezzük hogy egy átlagos weboldal 2 MB ( [link] ) - kb. 120.000.000.000.000.000 (120 billiárd) bájt (120 petabyte).

2021. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

#4: Alapvető nyelvi fogalmakkal nem vagy tisztában.


Nem mondtam azt hogy végtelen!

Da ha azt mondod hogy az interneten elérhető tárhelyek összege 56789 TB (a szám csak példa), akkor én azt azonnal cáfolni tudom hogy nem annyi.

2021. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

#3 és az adott időben végtelen? Most, ebben a pillanatban, mivel folyamatosan gyártanak merevlemezeket végtelen a számuk?


#2 látom sokaknak bonyolult az analógia ami arra próbál rámutatni, hogy a szerverek merevlemezen tárolják az adatokat nem gumicukorban (aminek száma egyébként szintén véges).

2021. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
#8 Nem mondtam azt (3) hogy végtelen! Ezt értsd meg.
2021. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
#9 Tehát nem is véges és nem is végtelen, mi maradt akkor?
2021. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!