Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a telekom korlátlan neténél...

Ha a telekom korlátlan neténél túl nagy adatforgalmat generálok akkor először figyelmeztet, hogy változtassak a szokásomon vagy rögtön bontja a szerződést?

Figyelt kérdés
2021. jan. 8. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A korlátlan adatforgalom az korlátlan. Nem az adatmennyiség miatt fognak szerződést bontani, hanem akkor, ha a hálózat működését veszélyezteted, például huzamosabb ideig folyamatosan teljes sebességgel letöltesz.
2021. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jellemző a szerződésbontás, egyszerűen belassítják a hónap végéig a sebességed.

Amúgy a "korlátlan" internet kifejezés nem abból az időszakból való, amikor még betárcsázós és korai ADSL internet csak napszakokban volt elérhető (= korlátozott idejű hozzáférés)? Aztán ahogy bejött a korlátlan internet, az a 0-24-es hozzáférésre vonatkozott. Mert hogy az ÁSZF-ben ugyanúgy megmaradt a hivatkozás a havi adatforgalmi limitre.

2021. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én az ÁSZF-ben csak annyit találtam, hogy akkor jogosult figyelmeztetni, szerződéstbontani, ha a hálózat működését veszélyeztetem, szolgáltatások romlását idázem elő.Olyat nem találtam, hogy bizonyos gigabyte elhasználása esetén
2021. jan. 8. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nincs limit, tölthetsz.

Valamikor a 2000-es években például volt olyan ügy, hogy a Telekom néhány ügyfele olyan komolyan vette a limit nélküli adatforgalmazást, hogy valami havi több terás forgalmat csináltak, még abban a világban, ahol a pár megás netek voltak elérhetők, tehát non-stop a hálózatot terhelték. Na őket seggbe is rúgták és megvolt a szerződésbontás.


Manapság már nem is nagyon lehet limitálni az embereket, hiszen óriásira duzzadtak az adatmennyiséget. Ha tök legális streaming tartalmat nézel 4k-ban, az is csak úgy pörgeti a számlálót, mégsem lehet belekötni, mint mondjuk azokba akik valószínűleg a környék jó pár előfizetőjével szúrtak ki a vég nélküli hálózatterheléssel. Plusz a ma kiépített infrastruktúrának is bírnia kell ezeket.

2021. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondolom.

Mert pl telekomnál is 1 fő és 2 multisim kártyán ha pl fősim apa és a 2 gyerek netre 1-1 multisim és mindhárman 4k-ban netflixeznek akkor az már allapból rengeteg adat.

2021. jan. 8. 15:36
 6/6 Fsms ***** válasza:

Szerintem semmi sem fog történni. A telenor korlátlan csomagját használjuk, gyerekem van a mikor 1 terra körül forgalmaz per hó , sohasem szóltak. Régen valóban volt ilyen, 4g esetén ez a sebesség korlát megszűnt.

#1 ez régen volt.

2021. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!