Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google táblázatban hogyan...

Google táblázatban hogyan érdmes ezt? Társasjátékokhoz szeretném beírni, hogy hány fővel játszható, pl. 2-4, és később szeretnék olyan keresést, hogy mi játszható pl. 3 fővel? ezt hogyan lehet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A "2-4"-re nem fogja kiadni a 3 fővel játszhatókat. Mi értelmezni tudjuk hogy az egy tól-ig szakasz, de a program nem ezt fogja látni, még csak nem is számot. Ezért olyan módon kell megadnod, hogy a 3-as érték jelölve legyen.


Egy vizuálisabb ötlet:

Például: veszel 10 darab oszlopot, mint játékosok száma (1-10) egymás mellett. Ahány játékossal játszható egy játék, annak az értéknek az oszlopába teszel egy X-et. És egy szűrővel megjelenítheted vagy kiszűrheted, hogy a 3 fővel játszhatóaknál a "3"-as szám oszlopában van egy X.

Ha ugyanezt tól-ig akarod, akkor annyi oszlopba teszel X-et, ahány játékossal játszható (2,3,4), és a 3-as számra szűréskor azt is látni fogod, hogy a 2-es és 4-es oszlopban is van pipa, tehát ennyi emberrel is játszható (vagy kell játszani).

2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én ezt értem, de szeretnék egyszerűbb megoldást, itt nem lehet programozni, mint az Excelt? nem lehet az, hogy én mégis ilyen egyszerűen írjam és ő legyen okosabb? elvégre 2021-et írunk, mesterséges intelligencia, önvezető autók, meg minden
2021. jan. 8. 18:17
 3/3 elistvan ***** válasza:
Ha a leggagyibb megoldást akarod akkor csinálsz játékosok száma oszlopot az oszlopcím 3 fővel játszható lesz egy igen az adott játéknál abban a sorban és ha rákeresel/szűrsz akkor bennmarad az a sor a szűrésnél.
2021. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!