Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van értelme egy előzmények...

Van értelme egy előzmények nélküli új identitás kialakításának?

Figyelt kérdés

Ismeretes ugye, hogy minden visszakereshető, hiába törlöd. E-mailek, facebook aktivitás, stb stb. Ha most totál kitörölném a facebookomat, akkor elvileg bizonyos ideig be nem lépés miatt végleg minden kitörlődik. (Face ezt állítja, ha nem is így van, de ez a hivatalos állásfoglalás). Közben csinálnék egy újat (sajnos a messenger a munkám miatt kell, a face meg a messenger miatt, illetve egy-két olyan szakmai csoport van, ami miatt nem mondanék le totál a faceről) és csak a közvetlen rokonok, barátok, kollégák lennének ismerősök.

Új mailcímet regisztrálva, új IP címről, új mobilszámot kihozva. Tehát a digitális "személyiségemet" totál a nulláról újraépíteném, előzmények nélkül. Azaz nincs google előzmény, hogy hol, mikor jártam, mit kedveltem, milyen képet nézegettem sokáig stb.

Ugyanakkor - bár iszonyat meló - ki is lehet takarítani a meglévőt és akkor nem kell újat kezdeményezni. Csak akkor minden előzmény elvileg megmarad a neten.



#Google #e-mail #Facebook #digitálisidentitás
2021. jan. 14. 12:51
A kérdező szavazást indított:
Időnként ránkfér egy előzménymentes teljes megújulás.
Elegendő "rendbetenni" a meglévőt.
Másképp gondolkodom, válaszban kifejtem.
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Felesleges ilyesmivel bajlódni, használd nyugodtan a mostanit.
2021. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A múlt elöl nem érdemes menekülni,de amit kényesnek tartasz azt töröld (posztok,ismerősök)és használd tovább a mostanit.
2021. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!