Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha TikTokról letöltök egy...

Ha TikTokról letöltök egy videót, és azt feltöltöm YouTube-ra, annak lehet bármilyen komolyabb következménye?

Figyelt kérdés

-Természetesen nem saját tiktok videókról van szó. Nem állítanám be sajátomnak, és rajta hagynám a tiktok által készített vízjelet a videó(ko)n.

-Természetesen leírnám a leírásba, hogy amennyiben bárkinek bármilyen copyright problémája van, azonnal írjon az xy email címre, és a videóit azonnal eltávolítom.

-A kérdésem az, hogy ennek lehet bármilyen jogi következménye? Valahogy meg tudnak találni, hogy ki vagyok én, aki feltöltötte? Tehát felelősségre vonhatnak? (Nem adnám meg se a valódi nevem, se semmilyen hozzam kötődő adatot a fiók elkészítésekor.) Ha igen, hogyan?

-Jelen esetben egy nem létező csatornáról beszélek, tehát a videó letiltását vagy a csatorna végleges letörlését nem számítóm "komoly következmények".

-Természetesen bevételszerzésről nem is beszélhetünk, hiszen ahhoz előbb el kell érni az 1000 feliratkozót és a 4000 óra nézést időt.



#jog #YouTube #szerzői jog #Reupload #“StolenContent”
2021. jan. 24. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legkorrektebb eljárás az - mint minden tartalomfelhasználás esetén - ha a videó készítőjétől engedélyt kérsz a felhasználásra. A forrást mindenképpen tüntesd fel.


Neki is jó, mert látogatókat vonz a profiljára, neked meg egy biztosíték, hogy nem áll neki höbörögni, hogy "de én nem engedtem meg, hogy újrapublikálják a videómat!".


Ami gond lehet, az a videó alatt elhangzó zene - na annak felhasználásához Te nem kaptál engedélyt, így a Youtube elnémíthatja/letílthatja.

2021. jan. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb következménye nem lesz egy ilyenért a bánat se fog beperelni. Az viszont egészen biztos hogy le lesz törölve a youtube-ról ha nem kérsz engedélyt a tiktokos videó feltöltőjétől!
2021. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!