Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hamis nCore meghívó? Mit...

Hamis nCore meghívó? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Sikeresen bedőltem az egyik kamu facebook-os nCore meghívónak. Már nem találom az oldalt, mivel mikor utána visszanéztem, rájöttem, hogy rengeteg ilyen van. Viszont mindegyiket like-olta valamelyik ismerősöm.

A posztjaik "meghívó" linkeket tartalmaznak. Sokan írják hozzászólásokban, hogy kamu, de ugyanakkor azt is sokan írják, hogy nekik működik. Én sajna engedtem a csábításnak, és regisztráltam a linken keresztül, viszont nekem úgy tűnik, hogy ez valóban az eredeti oldal.


[link]


Az url: https://ncore(pont)cc/

A kis lakat is csukva van.

Viszont maga a meghívó az ncore.ink-ra irányított, itt kellett regisztrálni. Olyan jelszót adtam meg, amit máshol nem használok. Ettől függetlenül lehet valami bajom?

Nem annyira értek hozzá, viszont lehetséges, hogy az adataimhoz hozzáférnek, ha ez tényleg átverés?

Van vírusirtó a böngészőmhöz, és nem jelez semmit, mikor az oldalon vagyok (itt a gyk-n meg igen, ezért is érdekes).


És nem a mindentudókák leszólásaiért jöttem, hanem segítségért. Előre is köszönöm!



2021. jan. 27. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz bajod
2021. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz.

Maximum reklámot, kéretlen leveleket kapsz a regisztrációnál használt email cimedre.

2021. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez az eredeti nCore oldal.

Gondolom SMS -t is küldeni kellett nekik, szóval csak az emelt díjas SMS árával lettél megkárosítva, mert normál körülmények között nem kerül pénzbe a meghívás. Nem az adataidra utaznak nyugi.

2021. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Ha jól értem, akkor valójában meghívókat árulnak, igaz?

És az lehetséges, hogy további összegeket emelnek le?

2021. jan. 27. 11:36
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Pontosan. Valós nCore meghívókat árulnak pénzért.

Persze az is benne van, hogy ha az Ncore vezetősége rájön, hogy ki az, nem csak accountját bannolják, hanem a meghívottjai accountját is.


Ha csak nem adtál meg bank kártya adatot (gondolom csak nem voltál ennyire ostoba), akkor nem tudják megegyszer leemelni a pénzt.

2021. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Csak azt nem értem, hogy akkor miért másik oldalra irányít át (az én esetemben ncore(pont)ink, de láttam, hogy van ncoremeghivas(pont)me, meg még sok más. És elvileg ncore(pont)cc-nek kellene lennie.

De ez csak a meghívó volt, a bejelentkezés már az eredeti oldalon megy.

2021. jan. 27. 12:35
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
Az a meghívó árus saját oldala volt, ahová átirányítottak.
2021. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!