Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem fogja valaki beperelni a...

Nem fogja valaki beperelni a vodafone-t a korlátlan internet új szerződése miatt? Tavaly megkötöttem 2 éves hűségnyilatkozattal a vodavone szabadon internet csomagot ami korlátlan normál felhasználás melett..

Figyelt kérdés
Tehát ha nem P2P-zek korlátlan.Most pár hete viszont változtatott és lehet P2P-t használni de ha a netezésse átléped az 5 gb-ot lekorlátozkorlátoznak 25 kb-ra ehez képes eredetileg 350-kb el tölt.Most engem is lekorlátoztak és így elviselhetetlen.(Persza a voda szerint alaklmas így is böngészésre,levelezésre,chatre heh)Még ha 50 gb lenne talán de 5 ááá semmire se elég.És számukra ez még mindig korlátlan.Nemis válthatok mert tart a hűség.Halottam pár éve is csinált ilyet a voda és akkor beperelték a vodafonet az elégedetlen ügyfelek.És nyertek és mindent visszakellet álitani a vodkának.Engem ez az újabb átverés felháborít és így lehetetlen internetezni.Számitható újabb per?Mitgondoltok erről?
2008. dec. 2. 17:23
 1/9 Hintalow ***** válasza:

Szerintem ha nem használod masszív letöltésre a netet, akkor nem nagyon lehet túllépni azt az 5Gb-ot, ha pedig torrent, Dc befigyel, akkor IJ kártya, benne van az általános feltételekben, hogy ezzel lehet számolni (mindhárom szolgáltatónál ez van)

Én még mindig azt tanácsolom mindenkinek, hogy ha nem akarja napi szinten hurcolni a gépet, és nem létszükséglet, hogy bárhol netezni tudjon, (céges levelezésen, tőzsdézésen kívül ez nem sok embernek az)

akkor felesleges a mobilnet. Letöltéshez, youtube-hoz ott a kábelnet, a digi 3000 pénzért olyan gyors netet ad, hogy leolvad a kábel a súrlódástól.

Az sem vízválasztó, hogy "ahol vagyok, csak mobilnet van"

A nagysebességű mobilnet jelenleg csak a nagyobb városokban elérhető, ott pedig tuti van stabilabb vezetékes lehetőség is.

Senki nem kötelez a mobilnet használatára senkit, el kell fogadni a feltételeiket.

2008. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vista SP1 - 550MB, XP SP3 - 350MB, HP nyomtató driver - 300MB, ATi driver multilanguage - 150MB, És akkor még sem Linuxot, sem Windowst, sem semmit nem is frissítettem. Nem néztem youtube-ot, nem hallgattam online rádiót, nem kapcsolódtam otthonom / munkahelyem gépéhez távoli asztallal. Nem online játszottam, nem e-maileztem, nem töltöttem le kipróbálásra a legfrissebb Nero demot. Egy linux disztrót sem teszteltem, nem installáltam netről Debiant (habár le is tölthetem, úgy is túllépem a keretet, és így is).

iwiw-en sokszor 500-1000kB egy kép. A honfoglaló full flash, az elég sokat töltöget. A minden oldalon a pofámba toluló reklámokról meg ne is beszéljünk. Azok tán nem az én sávszélességem használják?

Tényleg, minek találták ki a hűdejó webkettőt, ha több évvel azután ki sem tudom használni. Nem nézhetek online közvetítést, mert túllépem a korlátot. És utána már a sebességem nem lesz alkalmas rá, hogy online közvetítést nézzek.

És jujj, nem warezhuszárkodtam, nem torrentezztem, nem töltöttem egy filmet sem le, sem fel. Sem programot, sem zenét, semerre. Mert jó fiú vagyok. Pedig ha csak lefele töltenék, azt megtehetném, hisz a multicég-bácsival úgy beszéltük meg, hogy csak p2p esetén lesz ejnye-bejnye. Miért is? Mert sok kapcsolatot létesít, és ezekkel még a max. feltöltési sávszélt is eltelíti. Mert rosszabb ez így, mintha egy szálon a képeimet feltölteném a céges szerverre.

2008. dec. 2. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

De nem értem, mért vagy úgy felháborodva? Mikor megkötötted a szerződést benne voltak a feltételek, korlátok, minden, nemigaz? Senki nem szorított pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig neked ezt most alá kell írni. A szerződést lett volna időd elolvasni, ha nem tetted, az egyéni probléma, az alultájékozottság úgyszintén. Szóval bocs, de kivételesen nem a voda cseszte el...

Másrészt csúnyán félreértelmezted a mobilnet lényegét, nem arra való, hoyg te a szobában üve letölts, filmet nézz online meg ilyenek, hanme arra, hogy a vonaton is legyen ineternet. Ha otthon akarsz netezni, arra ottvan a kábelnet.

Amúgy a hűségnyilatkozat lejárta előtt is fel lehet bontani a szerződést, csak büntetést kell fizetni, de ha ekkora adatforgalamt bonyolítasz, akkor neked lehet még az is jobban megérné.

2008. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen de az a lényeg hogy most teljesen megváltoztatta a feltételeket.Mert én tavaj korlátlanra fizettem elő és teljesen más volt a szerződésben most meg egy pár hete a vodafone szerződéstmodositott és a korlátlan csomag mostmár 5gb felet teljesen lelassítják a letöltésemet (mindenkinek) ez a lényeg.
2008. dec. 2. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem a vodafone-t akarom védeni - egyrészt semmi érdekem, msárészt nekem is van mobil netem (de adom is vissza)


Szóval... azzal, hogy a sebességet korlátozzák, még a neted korlátlan marad. A "korlátlan" az az adatforgalom bonyolítására vonatkozik, nem a sebességre.


A szerződésmódosítás után is a minimálisan vállalt sebességet tartják - tehát sajnos nem lehet mit kezdeni ezzel szemben. Gusztustalan dolog, de sajnos bele kell törődni.

2010. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajna de igaza van a válaszolónak...

Nekem is van mobil netem én azért választottam anno mert ahol laktam már volt egy router én szerettem volna egy másikat majd közölték : "mi ilyet nem szoktunk" én meg mondtam : "én se sza.r.ok a sarokba de ha akarok..."

Na de a lényeg hogy nem lehetett ezért lett mobilnetem...

Nekem 4 Gb a korlátom tudtom szerint, elég kevés megszüntetném de van még egy kis hűségem...sajna ráadásul ahol most lakom a kábeltévé nettel nagyon drága igy hát marad csak a kábel tv, sajna "UP.C" itt nincs az egész városba se DI-GI csak tányéros akkor meg ugyan ott vagyok elvileg,és nem nagyon dicsérték a "tányérokat"...

2011. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Három és fél éve van szintén Vodafone USB modemes (most éppen sticckel) mobilnetem, de itt nincs más lehetőség, csak a csigalassú T-Com. Nekem szintén 5G volt a korlátom (Vitamax Internet Fix) és csak fél év múlva fog lejárni. De lehetett menetközben váltani Internet Édenre, most 8G a korlátom, nem is tudom kihasználni. Sajna a mobilnetet NEM nagy fájlok letöltésére találták ki. Menj be a márkaboltjukba és váltsd át Édenre, 8G korláttal.
2011. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy ők lassitanak! Ha sicket használsz, akkor állítsd át szélessávra (HSDPA). Dugd az USB portra, de ne engedd kapcsolódni, hanem az ablakában bal oldalon Kapcsolatkezelés/Egyéni/APN internet@vodafone.net (vagy standardnet@vodafone.net). DNS2, DNS2: be kell írni két számsort. Aztán Eszközkezelés, szerkesztés, 3G kizárólag. Ez a szélessáv. Azért írtam le neked, mert én az 5G-sel is néztem filmet, néztem videókat, soha, semmi gondom nem volt vele. Ha viszont térerő probléma, azon nem tudsz segíteni. Egyébként pedig 1270 (Vodás ügyfélszolgálat).
2011. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, elirtam, APN internet.vodafone.net, vagy standerdnet.vodafone.net
2011. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!