Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez hacker támadás volt vagy...

Ez hacker támadás volt vagy rendszerhiba? Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

A történet a következő:


1. Tegnap megpróbáltam bejelentkezni a Facebook profilomba. Erre a Facebook azt írta, hogy biztonsági ellenőrzésre van szükség. Arra utalt, hogy korábban valaki megpróbált bejelentkezni egy számítógépről, amely számomra ismeretlen volt. Arra utalt, hogy 8 évvel korábban próbáltak meg bejelentkezni. Feltett egy kérdést: (1) a hivatkozott számítógépről én próbáltam bejelentkezni vagy (2) a hivatkozott számítógépről nem én kívántam bejelentkezni. Mindez a Facebook oldalon történt.


2. Arra kattintottam, hogy nem én szerettem volna bejelentkezni az adott számítógépről. Ezt követően arra hivatkozott, hogy egy 8 (vagy lehet, hogy 6) számjegyből álló biztonsági kódot fog küldeni az e-mail címemre. A képernyőn megjelenő e-mail cím egy részét kitakarta "*" karakterekkel. Tehát így szerepelt: "a*****@gmail.com". Eszembe jutott, hogy korábban használtam egy ilyen alternatív e-mail címet, de ez nem az volt, amit alapvetően megadtam a Facebooknak. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy régebben egy másodlagos e-mail címet is megadtam. Erre azonban nem találtam nyomot.


3. Bejelentkeztem az alternatív e-mail címemre. Kaptam egy levelet a security@facebookmail.com e-mail címről, benne volt a megerősítő kód.


4. A kódot beírtam a Facebook oldal felületén lévő rubrikába.


5. Ezt követően egy teljesen új Facebook profilban találtam magam, ismerősök, képek nélkül. A profil az én nevemet viselte.


6. Ezt követően kijelentkeztem. És megpróbáltam a régi jelszómmal bejelentkezni a régi fiókba. Simán be tudtam jelentkezni oda.


7. Arra jöttem rá, hogy egymás mellett két párhuzamos profil jött létre. megmaradt a régi és létrejött egy új is.


8. Arra gondoltam, hogy ez egy hacker támadás lehetett. Gyorsan megváltoztattam minden jelszavamat. Telefonos értesítést is beállítottam a Facebookon, új telefonszámot adtam meg. Ellenőriztem, hogy rajtam kívül valaki belépett-e a Facebook profilomba. Csak én jártam ott. Letöröltem az alternatív e-mail címemet is.


9. Az újonnan létrejött Facebook profilomat töröltem, jelenleg a 30 napos törlési időszak fut.


10. A Facebook súgójában lehet hibával kapcsolatban bejelentést tenni. Ugyanezt leírtam ott is, elküldtem, de még nem kaptam rá választ.


Szerintetek mi történt? Hacker támadás vagy rendszerhiba? A Facebook valamikor ír nekem választ? Ez hová szokott megérkezni?


2021. jan. 31. 19:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!