Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Diginél 1000 mb/s net nem jó,...

Diginél 1000 mb/s net nem jó, megoldás?

Figyelt kérdés

Bérlőmnek van problémája ezzel, a héten már nem tudok elmenni hozzá intézkedni.


A Digi kitalálta, hogy nem lesz 500-as net, csak 1000-es, le is cserélték. Egyrészt az ára miatt se örülök ennek, másrészt a lakás elrendezése sem alkalmas arra, hogy ez az adapter(így hívják?) plusz router kombó működni tudjon wifin, márpedig vezetékes rendszert esélytelen kiépíteni. Konkrétan a lakás egyik végében lévő szobában lehet csak a net, még az előszobába sem lehet kitenni, mert a netkábel melletti részen nincs konnektor. Az meg ugye nem pálya, hogy a folyosót keresztülszelje a netvezeték, hogy mondjuk elérjen a konyhába.


Tudtommal a lakóépületekben alapjáraton csak egyféle net van kiépítve, pl: UPC nem jöhet szóba, ezt az előző tulaj mondta, mert azokban az utcákban lefedettségük sincs egyáltalán. Flip netet lehetne még beszereltetni, de azt hagyjuk már. XD


Azon gondolkodtam hogy egy màsik router talán segítene a problémán, de az hogy egy 57 nm-es lakás másik végén lévő szobában nincs wifi (gyenge) az szerintem eléggé gáz. Értem én, hogy nem megy át a falon a jel, és azt is, hogy ez az 1000-es rendszer nem nagyon kompatibilis wifin, de ezért most nagyon haragszom a Digire. Minek kell variálni, az 500-as teljesen oké volt, csak a router kellett hozzá.


Miután kifizettem fél millió forintot az ablakok cseréjére, arra most nem fog telni, hogy át legyen szervezve az egész netkábel rendszer, hogy ne a lakás egyik végében legyen a net.


Van valami javaslatotok? :(



2021. febr. 4. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
1000-es net wifin soha nem fog átmenni, max laborkörülmények között, ahol nem zavarja semmi. Be lehet húzni a kábelt a fal mellett, bútorok mögött/alatt, anyósomnál is bedrótozták az egész lakást. Ahol csak lehetett eldugták, 1-2 helyen látszik, de nem érdekli, csak legyen jó a szolgáltatás. Jó is. Wifit csak én használom a telefonommal ha ott vagyok.
2021. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy 1000 menjen, mint írtam, ezt nem is én akartam, sajnos. De az, hogy az 1000-es net vacakabb, de drágább, mint az 500-as az kicsit kritikán aluli. 50 mb volt a teljesítménye kb. Az 500-asnak wifin, ez még annyit se hoz.


Hát ebben a lakásban mindegy mit csinálok, ronda lesz. A bejárati ajtó felett kéne elvinni. Persze, a fűtéscső sem szebb látvány, de na. :D

2021. febr. 4. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor lemondod. Ennyi.
2021. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Wifi jelet egy repeater megoldja, de valószínűleg egy jobb router is megoldaná.
2021. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha Digis vagy előbb utóbb kötelező az 1000 s net. Semmilyen routert nem kell venned, mert adnak ők egy Huaweit. Sőt a sajátot kidobják!


Nálam fél éve beszerelték, valamivel gyorsabb lett a net, de nem éri el azt a sebességet, amit ígértek pl. a tv. reklámjukban. Ehhez, mint mondták a számítógépnek kell olyannak lenni, ami tudja kezelni ezt a sebességet ,ezért a hamis ,félrevezető reklám miatt jókora büntetést is kaptak!


De! mégis azt mondom a legjobb, legolcsóbb minden más szolgáltatónál. Közel egy évig egy forintot sem kellett fizetnem a netért, sem a beszélgetésekért. Amit most elkérnek sem megerőltető,megéri átszereltetni, és Digis simkártyát kérni.

2021. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nekem összekötötték a sajátommal és azt olvastam ez az osztott rendszer problémás. Nem tudom akkor nálad miért csak az övék maradt. :O Szerintem is olcsó szolgáltatás, de való igaz, hogy az eszköznek kell tudnia kezelni, de ez az 500-as netnél is így volt. Az akkor 5 éves Toshiba laptopom vette az 5G wifit, a lakótársamé nem, a mostani gépem is veszi de sokaknak nincs olyan laptopja, mert nincs is rá pénzük. De azt nem mondhatom a bérlőmnek, hogy hát bocsi, jobb laptop kéne a nethez. XD
2021. febr. 4. 13:18
 7/7 anonim válasza:
Egy ismerősömnél is azzal kezdték, hogy a jól működő routerét kikötötték, azt mondták, hogy többé nem kell használnia. Amit felszereltek neki azt két nap múlva cserélni kellett, mert törött volt belül,de az új sem volt jó, hozzákötöttek egy másik kisebb routert, most azzal megy. Nálam kb. egy év után kötötték be az új rendszert, ez teljesen más,mint az övé, modernebb.Amikor mérem a sebességét, általában az első 3 szolgáltató között van a gyorsasága, de én ezt nem szoktam érezni, hiszen mindig akkor méretem le, amikor lassúnak találom a netet. Amikor szerelték nekem a netet, azt mondta a pasi,hogy 3-500000 ft-s géppel érném el azt, hogy 1000s legyen a sebességem.Nem vagyok hozzáértő, de amit írtál igaz lehet, az osztott rendszer biztos nem jó megoldás.
2021. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!