Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van valamilyen DDOS elleni...

Van valamilyen DDOS elleni megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van nekem egy UPC-s modemem amit kaptam a csomgahoz viszont azt tudják DDOS-olni. Az lenne a kérdésem hogy mit csináljak hogy ne DDOS-oljanak engem? Tűzfal megvan és a beállításokban is be van kapcsolva minden.


Esetleg egy routert vegyek hozzá?


Köszönöm mindenkinek előre a válaszát!



2021. febr. 5. 03:37
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A DDOS támadást valaki célzottan indítja, hogy túlterheljen egy szolgáltatást (szervert, szervereket)


A te kis routered nem szolgáltat internetre tartalmat (te fogyasztó vagy gondolom inkább) és gondolom nem is van ember aki pont téged akarna ezzel szivatni.


Szóva semmi dolgod az üggyel.

2021. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos mégis DDOSoltak az ip címem alapján.. (stream keretén véletlen kikerült)

Van egy "barátom" aki ezzel szórakozik hogy folyton lövi ki a netemet és már nem tudok semmit sem csinálni.

Elég zavaró mert így streamelni sem merek mert bármikor lehet hogy be DDOSolnak és elmegy a net

2021. febr. 5. 10:22
 3/5 A kérdező kommentje:
De egy erős router megoldaná? Vagy kell valamit kérjek a UPC-től?
2021. febr. 5. 10:22
 4/5 A kérdező kommentje:
De lehet hogy csak DoS
2021. febr. 5. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

UPC nem fog egy mezei usernek ilyen védelmet építeni, mert viszi az erőforrást.

Mivel ezek a támadások bűncselekménynek is minősülhetnek-> rendőrség.

Elsőként elég ha figyelmezteted a "barátod" (bár inkább ellenség az ilyen), hogy jogi útra tereled ha nem hagy fel vele.

Túlterheléses támadás esetén szerintem talán még foglalkozna is vele a hatóság, mert fennáll a lehetősége, hogy más oldalakat is támad az illető, bár nem vagyok benne biztos (tekintve hogy teljes szolgáltatást érint a dolog).

Mindenesetre a Vodafone-t érdemes megkérdezni, mi a teendő, lehet hogy az is elég ha NAT mögé tesznek.

2021. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!